Logo Przewdonik Katolicki

W skrócie

Barbara Sawic
Fot.

» W nocy 23 grudnia 2006 r. w jednej z kamienic w Sieradzu wybuchł pożar, w wyniku którego śmierć poniosły trzy osoby, cztery trafiły do szpitala, a dziewięć rodzin nie ma dachu nad głową. Dom został całkowicie zniszczony i wymaga remontu generalnego. Ustalono, że przyczyną tragedii było podpalenie. Policja aresztowała trzy osoby podejrzane o nieumyślne spowodowanie pożaru....

» W nocy 23 grudnia 2006 r. w jednej z kamienic w Sieradzu wybuchł pożar, w wyniku którego śmierć poniosły trzy osoby, cztery trafiły do szpitala, a dziewięć rodzin nie ma dachu nad głową. Dom został całkowicie zniszczony i wymaga remontu generalnego. Ustalono, że przyczyną tragedii było podpalenie. Policja aresztowała trzy osoby podejrzane o nieumyślne spowodowanie pożaru. Niezbędnej pomocy pogorzelcom udzieliły władze Sieradza. Wiele serca okazali mieszkańcy miasta. Ponieważ lokatorzy kamienicy stracili cały swój dobytek, pomoc jest nadal potrzebna; darczyńcy mogą przynosić rzeczy do MOPS przy ul. Polnej 18/20, a datki pieniężne wpłacać na konto: PKO BP Oddział Sieradz, nr konta: 83102045640000570200460949 z dopiskiem „Pomoc dla ofiar pożaru”.

» 1 stycznia, w uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, w katedrze włocławskiej została odprawiona Msza św. koncelebrowana na rozpoczęcie Nowego Roku w intencji diecezji włocławskiej i mieszkańców Włocławka. W liturgii uczestniczyli biskupi, kapłani, siostry zakonne i włocławianie; oraz parlamentarzyści i samorządowcy z prezydentem Włocławka Andrzejem Pałuckim na czele. W homilii pasterz diecezji dokonał podsumowania wydarzeń z życia Kościoła w Polsce i diecezji włocławskiej w 2006 r. i podzielił się z zebranymi swoimi oczekiwaniami na nowy rok. Po Eucharystii w domu biskupów włocławskich odbyło się spotkanie noworoczne władz diecezji i władz miejskich, połączone ze składaniem życzeń.

» 4 stycznia przed siedzibą Zarządu Rejonowego PCK we Włocławku przy ul. Zduńskiej trwała akcja pobierania krwi. Przez ponad cztery godziny w przystosowanym do tego ambulansie oddawali nieodpłatnie krew mieszkańcy Włocławka i okolic. Organizatorem akcji jest Rejonowe Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy wraz z ZR PCK we Włocławku.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki