Logo Przewdonik Katolicki

Czytelnicy piszą...

PK
Fot.

Cud niezwykłej przyjaźni Nie potrafię wręcz ogarnąć ogromu dobroci Pana Boga! napisał w liście ze Złotowa pan Mateusz Klimek. Autor zapragnął podzielić się własnymi rozważaniami na temat najbardziej niezwykłej z możliwych przyjaźni; doskonałego Stwórcy z grzesznym i krnąbrnym człowiekiem Bóg uważa człowieka za ziomka. Nie jesteśmy dla Niego...

Cud niezwykłej przyjaźni…

Nie potrafię wręcz ogarnąć ogromu dobroci Pana Boga! – napisał w liście ze Złotowa pan Mateusz Klimek. Autor zapragnął podzielić się własnymi rozważaniami na temat najbardziej niezwykłej z możliwych przyjaźni; doskonałego Stwórcy z grzesznym i krnąbrnym człowiekiem…

„Bóg uważa człowieka za ziomka. Nie jesteśmy dla Niego kimś obcym, ale i On nie chce być obcym dla nas. Jesteśmy dla Niego nie tylko synami i córkami, ale przede wszystkim przyjaciółmi. Tak nas traktuje. Zaś człowiek często Boga traktuje jak przymus. To bolesne, niesprawiedliwe.
Z historii świata widzimy jak fałszywym przyjacielem jest człowiek. Często udaje, że kocha, oczekując własnego zysku. A gdy go osiągnie, odwraca się od swego dobroczyńcy. Tak samo zachowujemy się wobec Stwórcy. Trafnym jest powiedzenie: «Jak trwoga, to do Boga». Proszę, bądźmy zawsze prawdziwymi, wiernymi przyjaciółmi Pana Boga! Żyjąc według Jego przykazań, człowiek staje się przyjacielem także bliźniego i samego siebie… ”.
M. Klimek


Aktorzy mali, talenty wielkie!

Matka Boska (Daria Górska) i św. Józef (Patryk Chojnacki) byli pełni powagi i czułości dla nowo narodzonego Jezuska… Herod (Arkadiusz Murek) głosem władczym, jak przystało na króla, wypowiadał swoje sekwencje, a Diabeł (Wojciech Juchniewicz) i Śmierć (Sandra Brodzik) okazali się mistrzami aktorstwa… Podczas jasełek, wystawionych 15 stycznia br. w parafii pw. św. Mikołaja w Starym Fordonie, nikt nie objawił tremy!

W inscenizacji wzięli też udział: pastuszkowie (Bartek Wiśniewski, Dominik Kaliniak, Sebastian Bojar), Trzej Królowie (Mateusz Gąsior, Mikołaj Gwizdała, Dawid Katafiasz) oraz Aniołowie (Aleksandra Biskup, Aleksandra Rycerz). Wszystkie role powierzono uczniom klasy IV a ze Szkoły Podstawowej nr 27. Program opracowała szkolna katechetka – Agnieszka Wasąg.
Opowieść o narodzinach porwała publiczność! Dawała się ona wciągnąć w wir akcji i razem z aktorami i chórem parafialnym (kierownik – Elżbieta Michałowska) śpiewała kolędy.
Nie tylko oklaski były dowodem uznania dla zdolnych maluchów – słodki poczęstunek, ofiarowany przez dyrektor Szkoły nr 27, Beatę Laskowską-Łepek, wynagrodził im trud przygotowań, prób.
nadesłał Michał

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki