Logo Przewdonik Katolicki

Rodzice z różańcem

Magdalena Guziak-Nowak
Fot.

Rodzice chcą dać dzieciom wszystko. Ale to wszystko, to często dla nich za dużo. Zapewniając przeróżne potrzeby, zapominają o tym, że za swoje dzieci można się jeszcze pomodlić powiedział mi tata 9-letniego Piotrusia.


 

– Rodzice chcą dać dzieciom wszystko. Ale to „wszystko”, to często dla nich za dużo. Zapewniając przeróżne potrzeby, zapominają o tym, że za swoje dzieci można się jeszcze pomodlić – powiedział mi tata 9-letniego Piotrusia.

 


 

Dzieło modlitwy różańcowej rodziców w intencji dzieci rozpoczęło się 10 lat temu podczas rekolekcji wspólnoty modlitewno-ewangelizacyjnej Marana Tha z Gdańska, a jego pomysłodawcą był Ireneusz Rogala, mąż i ojciec rodziny.

Obecnie codziennie modlą się na Różańcu rodzice w całym kraju i na innych kontynentach, także krakowianie. Obok dziecięcych, młodzieżowych, kobiecych czy męskich Róż Żywego Różańca kwitną modlitewne kwiaty w intencji własnych dzieci. Modlitwą objęte są także chrześniaki i dzieci zaadoptowane w ramach Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

 

Dlaczego Różaniec?

– Nie chcemy nikogo na siłę namawiać do Różańca Rodziców, i nie oceniamy wartości żadnej modlitwy – odpowiadają na stronie internetowej inicjatorzy Różańca Rodziców na pytanie, w czym proponowana przez nich modlitwa jest „lepsza” od innej. – Ta inicjatywa powstała z potrzeby serca i zaowocowała wspaniałymi rezultatami w życiu naszych, omadlanych dzieci. Tym się po prostu dzielimy! W liście apostolskim O Różańcu NMP Jan Paweł II wyraźnie przywołał modlitwę różańcową jako dobre rozwiązanie problemów współczesnych rodzin, rodziców i dzieci. Ponadto schemat tej modlitwy zaczerpnięty z idei Żywego Różańca – pozwala uzyskiwać łaski, jakie dla tej formy modlitwy przewidziane są w Kościele. Z praktycznych wskazań – przez udział w róży tworzy się wspólnota modlitwy, wytrwałość, odpowiedzialność i spokój. Rozważanie jednej tajemnicy przez cały miesiąc w kontekście miłości do dziecka powoduje czasem pogłębioną refleksję nad daną sprawą. Idea modlitwy rodziców za dzieci wsparta o sprawdzoną metodę medytacji nad życiem Pana Jezusa i Świętej Rodziny w rozważaniu tajemnic różańcowych powstała z konkretnymi intencjami.

Zachęcamy, aby podarować dzieciom piękny prezent modlitwy, nawet jeśli nie obchodzą w październiku swoich urodzin czy imienin. Zachęcamy do modlitwy za dzieci poczęte i rozwijające się pod sercem mamy. Owoce będą wielkie.

 


Świadectwo

Syn uporządkował swoje życie

Chcę się podzielić moją radością z rodzicami, którzy jeszcze nie należą do Różańca Rodziców, a może zastanawiają się, czy to uczynić. Uczynić! Koniecznie! Po miesiącu modlitwy w różańcu mój 18-letni syn uzależniony od gry internetowej w stopniu uniemożliwiającym mu normalne życie (przestał się uczyć, stracił kontakt z otoczeniem, grał dniami i nocami), sam z siebie postanowił z tym skończyć. Od prawie roku nie gra w żadne gry. Po dalszym pół roku modlitw – z własnej inicjatywy – zaczął uczęszczać na Mszę św. wspólnoty modlitewnej, następnie zapisał się na rekolekcje Marana Tha, na których przystąpił do sakramentu pokuty i przyjął Komunię św. Jestem przekonana, że po trzech latach od tragedii, która odmieniła nasze życie, wszystko zaczyna się układać. Syn zdał maturę, uporządkował swoje życie i wierzę, że w znacznej mierze zawdzięczam to modlitwie w Różańcu Rodziców. Wystarczy tak niewiele – dać Panu Bogu odrobinę swojego czasu i ufności oraz prosić o łaski, a one spływają. Naprawdę.

 

Katarzyna

(źródło: www.rozaniecrodzicow.pl)

 


Kontakt

W sprawach modlitwy Ireneusz Rogala – ir@rozaniecrodzicow.pl

Dla osób niemających dostępu do internetu:

Różaniec Rodziców
Parafia Archikatedralna pw. Świętej Trójcy
80–330 Gdańsk Oliwa
ul. Biskupa Edmunda Nowickiego 5

 

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki