Logo Przewdonik Katolicki

Zadbane włosy

PK
Fot.

Wiatr, śnieg, zmienne temperatury nie tylko niekorzystnie wpływają na nasze samopoczucie, ale i na stan naszych włosów.

 

 

Co zrobić, by ładnie wyglądać? By w zbliżającym się świątecznym czasie, cieszyć się obecnością bliskich, zamiast przesiadywać godzinami przed lustrem?

Niska temperatura nie wpływa korzystnie na stan i wygląd naszych włosów. Często objawia się to ich nadmiernym wypadaniem i łamliwością, przetłuszczaniem, brakiem blasku i puszystości. Niemały wpływ na to mają też noszone nakrycia głowy. Nie warto jednak rezygnować z czapek, beretów czy kapeluszy, tym bardziej że skutki ich nienoszenia mogą być dla nas bardzo bolesne (ci, którzy mieli m.in. chore zatoki wiedzą, o czym piszę).

 

Jak znaleźć złoty środek?

Najważniejsza jest, i to nie tylko zimą, właściwa ich higiena. W tym okresie warto myć włosy częściej, ale zanim wyjdziemy na dwór, dobrze je wysuszyć suszarką. Nie nadużywajmy kosmetyków do układania włosów. Unikajmy balsamów „bez spłukiwania” i innych odżywek o gęstej konsystencji. Zamiast tego można wybrać produkty, które po aplikacji spłukuje się z włosów.

Zimą uciążliwe jest też elektryzowanie się włosów. Szczotka wykonana z metalu lub naturalnego włosia pozwoli ujarzmić niesforną fryzurę. Można stosować też produkty odżywcze w sprayu, pianki i lakiery, które otaczają włosy delikatną mgiełką. Warto też pamiętać, by po każdym praniu wypłukać czapkę w płynie do płukania tkanin. Ma on działanie antystatyczne, neutralizujące ładunki na tkaninie. Można ją też spryskać od wewnątrz płynem antystatycznym do włosów w sprayu.

Włosy, które w tym okresie są bardziej podatne na złamania, warto wzmocnić odpowiednią dietą, witaminami, mikro- i makroelementami. Np. witaminy B5 i A wzmacniają i nawilżają  strukturę włosa. Natomiast cynk i żelazo hamują nadmierną aktywność gruczołów łojowych.

 

niño

 

 

 

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki