Logo Przewdonik Katolicki

Odżywka lekarstwem dla zniszczonych włosów

PK
Fot.

Odpowiednia higiena głowy jest szczególnie ważna w okresie zimowym, a regeneracja cebulek włosów sprzyja ich wzmacnianiu.

 

 

Częste zmiany temperatur, opady śniegu i noszenie czapki nie sprzyjają naszym włosom. Przyda się więc im mała kuracja. Najlepiej w tym celu zastosować odżywki, które powodują, że rozchylone łuski zniszczonego włosa ponownie zaczną do siebie przylegać. Dzięki temu tworzy się gładka bariera ochronna.

 

Podstawowe zasady

Kosmetyk powinien być traktowany jak lekarstwo i używany zgodnie z jego przeznaczeniem. Bardzo ważne jest, by nie przesadzać z ilością nakładanej odżywki, ponieważ nie powinna ona obciążać włosów. Ponadto nie jest wskazane, by konsystencja była wcierana w skórę głowy, gdyż może to spowodować podrażnienia lub wywołać łupież. Najczęściej zniszczone są przede wszystkim końcówki włosów, dlatego to o nie powinniśmy w szczególności zadbać. Jeśli kupiliśmy gotowy produkt, to zawarte na opakowaniu zalecenia muszą być przez nas przestrzegane. Gdy ulotka zawiera informację o przybliżonym czasie przetrzymywania odżywki na włosach, to nic nie da, że uparcie będziemy przeciągać minuty do jej spłukiwania. Podany czas jest odpowiedni do tego, aby nasze włosy wchłonęły odżywkę. 

 

Co wybrać?

W drogeriach i aptekach znajdziemy mnóstwo różnych odżywek. I tak produkty bez spłukiwania nadają się do włosów delikatnych i cienkich. Odżywka do włosów normalnych przeznaczona jest do włosów niezbyt zniszczonych. Trudne do rozczesania, tzw. niesforne włosy, które są suche i szorstkie potrzebują kuracji odżywki intensywnej, najlepiej nawilżającej.

Z pewnością wiele osób ceni sobie sprawdzone, często rodzinne przekazywane domowe receptury. Wśród nich znana jest choćby płukana cytrynowa, na którą składa się 1 szklanka soku z cytryny oraz taka sama ilość wody destylowanej. Bardzo znana jest także odżywka z wymieszanych 2 żółtek oraz dwóch łyżeczek miodu, którą należy spłukać z włosów dopiero po 30 minutach.

 

 

 

 

 

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki