Logo Przewdonik Katolicki

Łaska nawrócenia

Marcin Jarzembowski
Fot.

Chrystus źródłem miłosierdzia to hasło ogólnopolskich rekolekcji rodzin Anonimowych Alkoholików, które odbywały się przy sanktuarium maryjnym w Górce Klasztornej.

 

„Chrystus źródłem miłosierdzia” – to hasło ogólnopolskich rekolekcji rodzin Anonimowych Alkoholików, które odbywały się przy sanktuarium maryjnym w Górce Klasztornej.

 

 

Alkoholicy, a także całe rodziny uczestniczyły w bogatym programie wypełnionym modlitwą, rozważaniami oraz spotkaniami w grupach.

To już tradycja, że do Górki Klasztornej przyjeżdżają osoby, które doznały łaski nawrócenia i pragną żyć w trzeźwości. – W tym roku podejmujemy takie zagadnienie po to, aby uzmysłowić sobie, że ludzie, którzy podjęli pracę nad trzeźwością, otrzymali wielki dar miłości i miłosierdzia od samego Boga – powiedział organizator ks. Grzegorz Górnik MSF.

Kapłan ze Zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny dodał, że wiele osób poprzez zbliżenie się do Pana Boga uzmysłowiło sobie, że to dzięki Jego pomocy są trzeźwi. – Dzięki temu razem z nimi mogą trzeźwieć całe rodziny – podkreślił.

Alkoholicy wraz z rodzinami gromadzą się przy najstarszym sanktuarium maryjnym w Polsce od 1999 roku. – Chcemy czuć, że miłosierdzie jest nam dawane każdego dnia. Alkoholik podejmuje w rachunku sumienia swoją przeszłość. Jeśli będzie współpracował z Panem Bogiem, Ten zawsze będzie go wspierał – dodawali uczestnicy.

W tym roku w rekolekcjach wzięło udział około 250 osób m.in. z Bydgoszczy, Białośliwia, Łobżenicy, Sępólna Krajeńskiego, Szamocina, Świnoujścia, w tym ponad pięćdziesiąt małżeństw oraz wiele rodzin z dziećmi.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki