Logo Przewdonik Katolicki

Siła w modlitwie

Marcin Jarzembowski
Fot.

Po raz siódmy w najstarszym sanktuarium maryjnym w Polsce odbywały się rekolekcje dla rodzin Anonimowych Alkoholików. Do Górki Klasztornej przyjechało 180 osób, m.in. z Bydgoszczy, Mroczy, Piły, Szczecinka, Świnoujścia i Wałcza. Tematem tegorocznych spotkań były słowa Jezus Chrystus Nauczyciel modlitwy. Rekolekcje każdego roku gromadzą osoby uzależnione od...

Po raz siódmy w najstarszym sanktuarium maryjnym w Polsce odbywały się rekolekcje dla rodzin Anonimowych Alkoholików. Do Górki Klasztornej przyjechało 180 osób, m.in. z Bydgoszczy, Mroczy, Piły, Szczecinka, Świnoujścia i Wałcza. Tematem tegorocznych spotkań były słowa „Jezus Chrystus – Nauczyciel modlitwy”.

Rekolekcje każdego roku gromadzą osoby uzależnione od alkoholu oraz ich rodziny. – Pragniemy się uczyć modlitwy – to bardzo ważne dla każdego alkoholika. Trzeźwienie trzeba rozpocząć od postawienia Chrystusa na pierwszym miejscu – przyznaje organizator i opiekun uczestników ks. Grzegorz Górnik MSF.

– Zamiast kieliszka jedno Zdrowaś Maryjo. I tak nie piję już siedem lat – dodaje Andrzej, który na stałe zamieszkał w Górce Klasztornej. – Dwa razy przyjeżdżałem tutaj z zachodniej Polski. Trzeci raz przyszedłem pieszo i tak pozostałem – dodaje.

Zofia z Czarnkowa jest żoną alkoholika, który żyje w trzeźwości od dziesięciu lat. – Te rekolekcje są już wpisane w nasz życiorys. Dzięki nim mój mąż całym sercem zwrócił się do Boga. Zmienił swoje życie o sto osiemdziesiąt stopni. Matka Boża Górecka przyciąga nas jak magnes. To trzyma i scala naszą rodzinę – przyznaje.

Spotkania w Górce Klasztornej odbywają się regularnie od 1999 roku. Z danych statystycznych płyną zatrważające dane – do 2003 roku w Polsce było 4,5 mln osób, które nadużywały alkoholu.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki