Logo Przewdonik Katolicki

Postawimy trzy namioty: jeden dla Ciebie, jeden dla Mojżesza i jeden dla Eliasza

Sylwester Laskowski
Fot.

Zadziwiająca jest owa liczba trzy: gdzie dwóch, albo trzech, wziął z sobą Piotra, Jana i Jakuba, a oto dwóch mężów rozmawiało z nim, Ojciec, Duch Święty i Syn, który trzeciego dnia zmartwychwstanie. A mimo to nie do trzech razy sztuka, ale do siedemdziesięciu siedmiu. Jakby wiedział, że prawdziwa przemiana wymaga czasu...

Zadziwiająca jest owa liczba trzy: „gdzie dwóch, albo trzech”, „wziął z sobą Piotra, Jana i Jakuba”, „a oto dwóch mężów rozmawiało z nim”, Ojciec, Duch Święty i Syn, który trzeciego dnia zmartwychwstanie. A mimo to nie do trzech razy sztuka, ale do siedemdziesięciu siedmiu. Jakby wiedział, że prawdziwa przemiana wymaga czasu i szans na upadek więcej niż trzech.
Modlitwa odmienia wygląd twarzy, choć łatwo przespać ów czas, gdy inni wokół nas tak się odmieniają. I bywa, że lśniące szaty synów wybranych odczytujemy jedynie jako zaproszenie do stawiania kolejnych namiotów.
Mówimy, gdy nie wiemy, co mówić. Milczymy, gdy objawia się Ten, o którym milczeć nie można. I ciągle niewielu jest mężów, co objawiając się w chwale, mówią o Jego odejściu.
A Jezus znów wychodzi na górę, aby się modlić…

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki