Opinie internautów

Jestem za odrzuceniem

Mieszkam w Irlandii i tutaj już od miesiąca wszystkie sklepy są obwieszone kościotrupami, dyniami itp. Ale nikt za bardzo nie pamięta o grobach swoich bliskich, a dzieciaki myślą tylko o ilości zebranych słodyczy.

Kotka

Jestem za Halloween

Jestem osobą wierzącą i chodzę do kościoła i po prostu wstyd mi, że takie głupoty księża wypisują o Halloween. Nie...
Czyta się kilka minut

Jestem za odrzuceniem

Mieszkam w Irlandii i tutaj już od miesiąca wszystkie sklepy są obwieszone kościotrupami, dyniami itp. Ale nikt za bardzo nie pamięta o grobach swoich bliskich, a dzieciaki myślą tylko o ilości zebranych słodyczy.

Kotka

Jestem za Halloween

Jestem osobą wierzącą i chodzę do kościoła i po prostu wstyd mi, że takie głupoty księża wypisują o Halloween. Nie Halloween jest zagrożeniem dla moich dzieci, ale ludzie z takimi poglądami!

Zabobony!

Aga

Re: Jestem za Halloween

Każdy snob, który umie tylko naśladować innych będzie tak mówił. Sztuką jest pielęgnować tradycje swojego narodu, a nie pogańskie, amerykańskie i szatańskie zwyczaje wprowadzać do naszego chrześcijańskiego kraju.

Józef

Odrzućmy Halloween!

Jestem za odrzuceniem Halloween. My Polacy mamy tyle rodzimych tradycji dopasowanych do naszej religii i kultury, że nie musimy na siłę importować amerykańskich, głupich i do tego pogańsko-satanistycznych zwyczajów. Nie jestem jakimś dewotem […], ale Polakiem kochającym nasze tradycje i naszą oryginalność.

Józef

Wybrane komentarze internautów z www.interia.pl do artykułu Jadwigi Knie-Górnej, „Odrzućmy Halloween…” [„Przewodnik Katolicki” nr 43/2007], poruszającego problem zagrożeń związanych z narastającą modą na obchodzenie Halloween.

Ten cytat mnie nie opuszcza

„Mój Chrystus jest głodny. Nie ma katedr ze srebra…”

Alfa

Świadectwo

Mam 30 lat; posiadam wyższe wykształcenie; mieszkam w 36-tys. miasteczku na pięknej ziemi śląskiej. W moim mieście są cztery kościoły, w tym jeden, przy którym był więziony Prymas Polski Stefan kardynał Wyszyński. Drodzy internauci, wasze słowa są zbyt populistyczne i tendencyjne i niestety na „NIE!”. Dla mnie zarówno kościół przez duże „K”, jak i przez małe „k”, to szczególne miejsce, gdzie znajduję wewnętrzny spokój, którego np. w pracy i coraz częściej w moim środowisku odszukać się nie da! Poza tym, tam czeka na mnie PRAWDZIWY I JEDYNY BÓG, który zawsze mnie rozumie i wysłuchuje moich modlitw, niezależnie od tego, czy jestem z Nim sam, kiedy kościół jest pusty, czy kiedy spotykam Go na Eucharystii. Życzę Wam wszystkim, takiego właśnie doświadczenia, które towarzyszy memu sercu.

Ps W kościele usłyszałem dziś ładne kazanie jednego z młodych księży i zrodziła się we mnie refleksja, iż warto wierzyć i praktykować, aby móc umierać spokojnie i bez obaw, bo TAM... po drugiej stronie czeka na mnie Miłosierny i Sprawiedliwy Bóg, który odda każdemu, według jego postępowania.

Krzysztof T.

Wybrane komentarze internautów z www.interia.pl do artykułu ks. Dariusza Madejczyka, „Po co te kościoły?” [„Przewodnik Katolicki” nr 44/2007], odnoszącego się do zagadnienia budowy świątyń we współczesnej rzeczywistości.

Cały artykuł przeczytasz z aktywną subskrypcją

Odblokuj ten tekst i czytaj cały „Przewodnik Katolicki”.

W subskrypcji otrzymujesz dostęp do:

- wszystkich wydań on-line papierowego „Przewodnika Katolickiego”;

- wszystkich wydań online dodatków i wydań specjalnych „Przewodnika Katolickiego”;

- wszystkich płatnych treści publikowanych na stronie „przewodnik-katolicki.pl”.

Subskrybuj, pogłębiaj perspektywę i inspiruj w rozmowach.

Subskrypcja roczna

pk-produkt

Wybierz dostęp na cały rok i korzystaj z pełni treści w najlepszej cenie — bez przerw i bez ograniczeń.

Co otrzymujesz w subskrypcji?

- Nieograniczony dostęp do wszystkich nowych wydań online oraz bogatego archiwum numerów

- Możliwość czytania aktualnych komentarzy i analiz jeszcze przed wydaniem papierowym

- Dostęp do pełnej zawartości tygodnika w wersji internetowej

- Ekskluzywne materiały publikowane wyłącznie online

- Wygodne korzystanie na telefonie, tablecie i komputerze — w domu, pracy i podróży

- Dodatkowo: e-wydanie każdego numeru w wygodnym formacie PDF

Najlepsza cena

Wybierając płatność roczną z góry, otrzymujesz 25% rabatu i oszczędzasz 66 zł względem rozliczenia miesięcznego.

- Standardowy koszt w skali roku (płatność miesięczna): 239 zł
- Cena po rabacie przy płatności z góry: 173 zł

↺ Subskrypcja odnawia się automatycznie — możesz zrezygnować w dowolnym momencie.

172,90 zł

Artykuł pochodzi z numeru 45/2007