Logo Przewdonik Katolicki

W skrócie

Marcin Jarzembowski
Fot.

Na Jasnej Górze od 15 do 16 września odbywała się XXV Ogólnopolska Pielgrzymka Ludzi Pracy. W spotkaniu uczestniczyli duszpasterze oraz wierni z naszej diecezji. W programie zaplanowano liczne modlitwy. Uroczystej Sumie przewodniczył kard. Henryk Gulbinowicz, a homilię wygłosił bp Stefan Cichy. Ważnym punktem był wykład zatytułowany Historyczna rola Pielgrzymki Ludzi Pracy...

» Na Jasnej Górze od 15 do 16 września odbywała się XXV Ogólnopolska Pielgrzymka Ludzi Pracy. W spotkaniu uczestniczyli duszpasterze oraz wierni z naszej diecezji. W programie zaplanowano liczne modlitwy. Uroczystej Sumie przewodniczył kard. Henryk Gulbinowicz, a homilię wygłosił bp Stefan Cichy. Ważnym punktem był wykład zatytułowany „Historyczna rola Pielgrzymki Ludzi Pracy na tle procesu przemian”, który wygłosił eurodeputowany prof. Mieczysław Janowski.

» W Więcborku od 15 do 16 września Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Bydgoskiej zorganizowało konferencję, której celem było omówienie pracy na najbliższy rok duszpasterski. Spotkanie odbywało się w klasztorze Sióstr Franciszkanek.

» Również do Częstochowy z naszej diecezji będą pielgrzymowali nadzwyczajni szafarze Komunii Świętej. Spotkanie, które odbędzie się 29 września na Jasnej Górze, organizuje Komisja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów Episkopatu Polski. Pielgrzymka, która odbędzie się po raz trzeci, rozpocznie się od konferencji w Sali Ojca Kordeckiego.

» Wszystkie małżeństwa zapraszamy na weekend rekolekcyjny przy sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej na bydgoskich Piaskach. Spotkanie, które rozpocznie się 5, a zakończy 7 października, będzie poświęcone odnowieniu więzi małżeńskiej. Zaproszenie jest skierowane do małżeństw przeżywających kryzys, ale również do par, które pragną pogłębić swoją miłość i więź małżeńską. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 052-342-20-38 lub na stronie internetowej www.spotkaniamalzenskie.pl.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki