Logo Przewdonik Katolicki

Idziemy na wybory

Łukasz Kaźmierczak
Fot.

Z pewną nieśmiałością mówię, że na jesieni będą wybory oświadczył lider PO Donald Tusk po zakończeniu czterogodzinnego spotkania z prezydentem Lechem Kaczyńskim. Obaj politycy uznali, że jest to w tej chwili jedyne wyjście w sytuacji przedłużającego się kryzysu parlamentarnego. Zdaniem Tuska, najlepszym terminem wyborów byłby październik. Podkreślał on,...

„Z pewną nieśmiałością mówię, że na jesieni będą wybory” – oświadczył lider PO Donald Tusk po zakończeniu czterogodzinnego spotkania z prezydentem Lechem Kaczyńskim. Obaj politycy uznali, że jest to w tej chwili jedyne wyjście w sytuacji przedłużającego się kryzysu parlamentarnego.

Zdaniem Tuska, najlepszym terminem wyborów byłby październik. Podkreślał on, że do tego czasu należy unikać „przesadnej agresji” i trzeba uchwalić kilka najpilniejszych ustaw m.in. związanych z lustracją oraz wejściem Polski do strefy Schengen.

Za przedterminowymi wyborami opowiedziała się także Rada Polityczna PiS. „Nie widzę w tej chwili możliwości podtrzymywania rządu mniejszościowego, a takiego rządu jak w tej chwili i jaki był w ciągu ostatnich kilku miesięcy, my po prostu nie chcemy” – oświadczył premier Jarosław Kaczyński. Jego zdaniem, wybory mogłyby się odbyć 21 października, a najdalej w listopadzie. „Termin wiosenny byłby bardzo odległy, bo nie istnieje obecnie możliwość działania rządu mniejszościowego – uznał szef rządu.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki