Logo Przewdonik Katolicki

Zmiany personalne w archidiecezji poznańskiej w 2012 r. (2)

PK
Fot.

Zmiany personalne w archidiecezji poznańskiej w 2012 r. (2)

 

 

 
Skierowani na studia:
 
Ks. mgr Dawid KAWAŁA – dot. wikariusz par. pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Obornikach – od 25.08. skierowany na studia z konserwacji i restauracji dzieł sztuki na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, z zamieszkaniem w par. pw. Matki Bożej Zwycięskiej i św. Jerzego w Toruniu.
mgr KrKs. ystian SAMMLER – dot. wikariusz par. pw. Najświętszego Serca Jezusa w Środzie Wlkp. – od 25.08. skierowany na specjalistyczne studia doktoranckie z teologii pastoralnej w Instytucie Teologii Pastoralnej i Katechetyki na Wydziale Teologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, z zamieszkaniem w konwikcie dla księży studentów KUL.
Ks. mgr Wojciech WASIAK – dot. wikariusz par. pw. Ducha Świętego w Kościanie – od 25.08. skierowany na studia specjalistyczne z zakresu biblistyki na Papieskim Instytucie Biblijnym w Rzymie, z zamieszkaniem w Papieskim Instytucie Polskim w Rzymie na via Pietro Cavallini.
 
Do pomocy w duszpasterstwie:
 
Ks. mgr lic. Mirosław MUSIAŁ – dot. wikariusz par. pw. św. Stanisława Kostki w Poznaniu – od 25.08. skierowany do pomocy duszpasterskiej w par. pw. Bożej Opatrznosci w Poznaniu.
Ks. dr Bartosz NOWAKOWSKI – dot. wikariusz par. pw. św. Jadwigi Śląskiej w Poznaniu – od 25.08. skierowany do pomocy duszpasterskiej w par. pw. Matki Bożej Pocieszenia w Poznaniu.
Ks. mgr Przemysław PRZYBYLSKI – zwolniony z pomocy duszpasterskiej w par. pw. Nawrócenia św. Pawła w Poznaniu – od 1.07. skierowany do pomocy duszpasterskiej w pa. pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Poznaniu.
Ks. mgr Jacek SZYMANKIEWICZ – zwolniony z pomocy duszpasterskiej w par. pw. Chrystusa Króla w Chojnie n. Wartą – od 1.07. skierowany do pomocy duszpasterskiej w par. pw. Najświętszej Bogarodzicy Maryi w Poznaniu.
 
Zmiany na stanowiskach kapelanów:
 
Ks. mgr Ireneusz BARANOWSKI – dot. proboszcz par. pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Siekowie – od 30.06. mianowany kapelanem Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej im. dr. Roberta Kocha w Wolsztynie, z zadaniem pomocy w duszpasterstwie w par. pw. NMP Niepokalanie Poczętej w Wolsztynie.
Ks. mgr lic. Adrian BĄCZYŃSKI – dot. wikariusz par. pw. Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana w Czarnkowie – od 1.08. mianowany kapelanem w Szpitalu ZOZ Poznań Nowe Miasto i do pomocy duszpasterskiej w par. pw. św. Łukasza w Poznaniu.
Ks. mgr Marek CELKA – dot. proboszcz par. pw. św. Marcina w Bukowcu – od 30.06. mianowany kapelanem Szpitala Klinicznego Przemienienia Pańskiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, z zadaniem pomocy w duszpasterstwie w par. pw. Chrystusa Dobrego Pasterza w Poznaniu.
Ks. mgr lic. Henryk GOŚCINIAK – dot. kapelan szpitala w Szamotułach i do pomocy w duszpasterstwie w par. pw. Matki Bożej Pocieszenia i św. Stanisława Biskupa w Szamotułach – od 1.09. mianowany kapelanem Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Kościanie, z zadaniem pomocy w duszpasterstwie w par. pw. NMP Wniebowziętej w Kościanie.
Ks. mgr Hieronim HAŁA – dot. proboszcz par. pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Gulczu – od 1.09. mianowany kapelanem szpitala w Szamotułach, z zadaniem pomocy duszpasterskiej w par. pw. Matki Bożej Pocieszenia i św. Stanisława Biskupa w Szamotułach.
Ks. kan. Czesław LICZBAŃSKI – od. 1.07. mianowany kapelanem w Instytucie Położnictwa i Ginekologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.
Ks. mgr Sławomir STYCZYŃSKI – dot. wikariusz par. pw. Wniebowzięcia NMP w Ostrorogu – od 1.09. mianowany kapelanem Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Poznaniu oraz skierowany do pomocy w duszpasterstwie par. pw. św. Stanisława Kostki w Poznaniu.
Ks. Stanisław WITEK – zwolniony z pomocy duszpasterskiej w par. pw. św. Jana Chrzciciela w Przemęcie – od. 1.07. mianowany kapelanem Domu Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a’Paulo i Domu Pomocy Społecznej przy w Poznaniu.
Ks. mgr Krzysztof WRÓBEL – od 1.07. mianowany kapelanem Hospicjum i Oddziału Opieki Paliatywnej Kliniki Opieki Paliatywnej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu oraz Oddziału Zakaźnego w Wielospecjalistycznym Szpitalu Miejskim im. Józefa Strusia w Poznaniu.
 
Praca poza diecezją:
 
Ks. mgr Marcin CABAJ – dot. wikariusz par. pw. św. Michała Archanioła w Poznaniu – od 25.08. zgoda na rozpoczęcie nowicjatu w Zgromadzeniu Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
 
 
 

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki