Logo Przewdonik Katolicki

Warto było...

Włodzimierz Owczarek
Fot.

W Polsce jest wiele miejsc, których walory przyrodnicze i materialne oraz dziedzictwo kulturowe sprawiają, że chętnie doń przybywają turyści i pielgrzymi. Tak samo jak do sanktuariów, obiektów kultu religijnego, miejsc pamięci narodowej. Dzięki temu zyskują wiedzę, wzrastają w wierze i świadomości historycznej. Realizując obowiązki duszpasterskie, proboszcz par. św. Rocha w Zygrach...

W Polsce jest wiele miejsc, których walory przyrodnicze i materialne oraz dziedzictwo kulturowe sprawiają, że chętnie doń przybywają turyści i pielgrzymi. Tak samo jak do sanktuariów, obiektów kultu religijnego, miejsc pamięci narodowej. Dzięki temu zyskują wiedzę, wzrastają w wierze i świadomości historycznej.

Realizując obowiązki duszpasterskie, proboszcz par. św. Rocha w Zygrach ks. Dariusz Sieczkowski m.in. organizuje pielgrzymki, w których chętnie uczestniczą wierni. Niedawno czterdziestu z nich, pod przewodnictwem proboszcza, udało się do Niepokalanowa, miejsca tak bardzo związanego ze św. Maksymilianem Kolbem. Po Mszy św. (transmitowało ją Radio Niepokalanów) przybysze obejrzeli w skupieniu Misterium Męki Pańskiej, podziwiali panoramę dziejów Polski. Następnie udali się do Warszawy. W katedrze, przy grobie Prymasa Polski kard. Stefana Wyszyńskiego, wspólnie odmówili Różaniec, a później modlili się nad grobem ks. Jerzego Popiełuszki na Żoliborzu. Starsi opowiadali młodszym o mężnym kapłanie, który uczył Polaków, by nie dali się zwyciężyć złu, lecz zło dobrem zwyciężali. Na zakończenie pobytu w stolicy uczestnicy pielgrzymki zwiedzili gmach Sejmu. W miejscu, w którym decyduje się o najważniejszych sprawach Polski, wcześniej nie był żaden z nich.

Cieszę się, że pielgrzymka, będąca czasem szczególnej modlitwy, przyczyniła się też do tworzenia wspólnoty między ludźmi, do integracji parafian.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki