Logo Przewdonik Katolicki

Dni, które pamiętamy

Włodzimierz Owczarek
Fot.

W parafii św. Mikołaja w Wierzchach tegoroczną rocznicę inauguracji pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II połączono z oddaniem do użytku wyremontowanej, zabytkowej zakrystii. Radość parafian była tym większa, że uroczystości przewodniczył biskup włocławski Wiesław Mering, a uczestniczyli w niej przedstawiciele wojewódzkich i gminnych władz samorządowych oraz księża dekanatu...

W parafii św. Mikołaja w Wierzchach tegoroczną rocznicę inauguracji pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II połączono z oddaniem do użytku wyremontowanej, zabytkowej zakrystii. Radość parafian była tym większa, że uroczystości przewodniczył biskup włocławski Wiesław Mering, a uczestniczyli w niej przedstawiciele wojewódzkich i gminnych władz samorządowych oraz księża dekanatu szadkowskiego z dziekanem, ks. prał. Andrzejem Ciapcińskim na czele.

W homilii podczas Mszy św. ksiądz biskup powiedział m.in., że dostrzega ludzkie staranie i troskę o kościół, który staje się coraz piękniejszy. Następnie proboszcz parafii, ks. Krzysztof Pietryga, przedstawił pasterzowi diecezji dokonania parafian w tej dziedzinie i podziękował wszystkim za zaangażowanie, dzięki któremu prace przebiegały sprawnie i terminowo. Podczas liturgii pięknie śpiewała schola z parafii Wniebowzięcia NMP i św. Jakuba Apostoła w Szadku.

***

Jednym z wyrazów religijności narodu polskiego są przydrożne krzyże i kapliczki. W rocznicę śmierci Sługi Bożego Jana Pawła II mieszkańcy Rzeczycy (parafia św. Małgorzaty PM w Zadzimiu) postanowili uczcić jego pamięć przez ufundowanie krzyża. Przewodniczącą komitetu budowy została Irmina Wesołowska.

25 października, podczas Mszy św. polowej, krzyż ten poświęcił proboszcz parafii Zadzim ks. kan. Henryk Kalita. W podniosłej uroczystości, poza mieszkańcami Rzeczycy i Ralewic, wzięli udział członkowie OSP i zespół śpiewaczy „Kaliny”.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki