Święto nauczycieli

W poniedziałek 9 października, w pięknie wyremontowanym budynku Zespołu Szkół w Zygrach (gmina Zadzim), odbyło się spotkanie nauczycieli i innych pracowników szkół z terenu całej gminy pracujących i emerytowanych. Uroczystość odbyła się z okazji Dnia Edukacji Narodowej i była wyrazem uhonorowania przez władze gminy pracowników szkół za ich odpowiedzialną pracę.



Do...
Czyta się kilka minut

W poniedziałek 9 października, w pięknie wyremontowanym budynku Zespołu Szkół w Zygrach (gmina Zadzim), odbyło się spotkanie nauczycieli i innych pracowników szkół z terenu całej gminy – pracujących i emerytowanych. Uroczystość odbyła się z okazji Dnia Edukacji Narodowej i była wyrazem uhonorowania przez władze gminy pracowników szkół za ich odpowiedzialną pracę.

Do udziału w spotkaniu wójt gminy Włodzimierz Owczarek zaprosił biskupa włocławskiego Wiesława Alojzego Meringa, marszałka województwa łódzkiego Stanisława Olasa, łódzkiego kuratora oświaty Mariana Przybylskiego i duchowieństwo dekanatu szadkowskiego z dziekanem, ks. prał. Andrzejem Ciapcińskim na czele.

W swoim wystąpieniu ksiądz biskup mówił o wysokiej randze zawodu nauczycielskiego. Wszystkim obecnym dziękował za zaangażowanie, z jakim mimo trudności dążą do jak najbardziej wszechstronnego wychowania dzieci i młodzieży. Zebranych wzruszył wątek wspomnieniowy przemówienia ks. bp. Meringa dotyczący początków jego edukacji szkolnej. W wystąpieniach pozostałych gości również przewijał się motyw wdzięczności dla nauczycieli, nie brakowało szczerych życzeń.

Młodzież szkolna podziękowała nauczycielom, przygotowując na tę okazję część artystyczną. Występujący w widowisku uczniowie otrzymali zasłużone brawa.

Na zakończenie Włodzimierz Owczarek złożył na ręce dyrektorów szkół gratulacje, upominki i kwiaty. Piętnaście osób otrzymało awans zawodowy na nauczycieli dyplomowanych i mianowanych. Dalsza część uroczystości odbyła się przy wspólnym stole; w ten sposób została stworzona okazja do spotkań po latach, rozmów i wspomnień.

Wprost ze szkoły ks. bp Mering udał się na spotkanie z proboszczem par. św. Rocha w Zygrach ks. Dariuszem Sieczkowskim.

Cały artykuł przeczytasz z aktywną subskrypcją

Odblokuj ten tekst i czytaj cały „Przewodnik Katolicki”.

W subskrypcji otrzymujesz dostęp do:

- wszystkich wydań on-line papierowego „Przewodnika Katolickiego”;

- wszystkich wydań online dodatków i wydań specjalnych „Przewodnika Katolickiego”;

- wszystkich płatnych treści publikowanych na stronie „przewodnik-katolicki.pl”.

Subskrybuj, pogłębiaj perspektywę i inspiruj w rozmowach.

Subskrypcja roczna

pk-produkt

Wybierz dostęp na cały rok i korzystaj z pełni treści w najlepszej cenie — bez przerw i bez ograniczeń.

Co otrzymujesz w subskrypcji?

- Nieograniczony dostęp do wszystkich nowych wydań online oraz bogatego archiwum numerów

- Możliwość czytania aktualnych komentarzy i analiz jeszcze przed wydaniem papierowym

- Dostęp do pełnej zawartości tygodnika w wersji internetowej

- Ekskluzywne materiały publikowane wyłącznie online

- Wygodne korzystanie na telefonie, tablecie i komputerze — w domu, pracy i podróży

- Dodatkowo: e-wydanie każdego numeru w wygodnym formacie PDF

Najlepsza cena

Wybierając płatność roczną z góry, otrzymujesz 25% rabatu i oszczędzasz 66 zł względem rozliczenia miesięcznego.

- Standardowy koszt w skali roku (płatność miesięczna): 239 zł
- Cena po rabacie przy płatności z góry: 173 zł

↺ Subskrypcja odnawia się automatycznie — możesz zrezygnować w dowolnym momencie.

172,90 zł

Artykuł pochodzi z numeru 43/2006