Logo Przewdonik Katolicki

?Twoja wiara cię ocaliła??

Magda Laskowska
Fot.

Szymonie, muszę ci coś powiedzieć jak przyjaźnie, życzliwie, trochę jakby z ojcowskim uśmiechem brzmią mi te słowa w ustach Pana. Jezus dostrzegł reakcję faryzeusza na widok obecności i gestów kobiety, dostrzegł jego zgorszenie z przyzwolenia na nie, jego zwątpienie. Powiedz, który będzie go bardziej miłował? - Szymon słusznie...

 „Szymonie, muszę ci coś powiedzieć” – jak przyjaźnie, życzliwie, trochę jakby z ojcowskim uśmiechem brzmią mi te słowa w ustach Pana. Jezus dostrzegł reakcję faryzeusza na widok obecności i gestów kobiety, dostrzegł jego zgorszenie z przyzwolenia na nie, jego zwątpienie.

„Powiedz, który będzie go bardziej miłował?” - Szymon słusznie osądza sprawę, może jeszcze nie wiedząc, jakiej lekcji udziela mu Nauczyciel.

A Pan pochyla się nad kobietą, która płacząc nad swoją nędzą, pełna pokory i skruchy, pragnie Mu usłużyć. Pochyla się nad człowiekiem, który świadom swej grzeszności, prosi o przebaczenie win. I jak Dawid otrzymał odpuszczenie grzechu, jak kobieta odeszła w pokoju, bo umiłowała, tak każdy z nas może doświadczyć przebaczającej mocy Miłości. To przebaczenie powinno rodzić wdzięczność, oddanie i miłość tym większą, im więcej darowano.

„Twoja wiara cię ocaliła…” – powiedział Pan do kobiety. A potem wędrował do miast i wsi, by głosić Dobrą Nowinę. A Szymon?

Czy zrozumiałeś, Szymonie, tę lekcję? Czy powątpiewający i zgorszony ogromem Bożego Miłosierdzia pojąłeś tę nieludzką ekonomię?

 

Magda Laskowska

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki