Logo Przewdonik Katolicki

Odruch serca

Dariusz Racinowski
Fot.

W Gimnazjum w Brdowie zorganizowano dyskotekę charytatywną, z której całkowity dochód przeznaczono na leczenie chorej koleżanki. Dziewiętnastego stycznia br. uczniowie trzeciej klasy gimnazjum z własnej inicjatywy zorganizowali szkolną dyskotekę, do udziału w której zaprosili koleżanki i kolegów ze szkoły podstawowej i gimnazjum. Dochód ze sprzedaży biletów przeznaczyli na kosztowne...

W Gimnazjum w Brdowie zorganizowano dyskotekę charytatywną, z której całkowity dochód przeznaczono na leczenie chorej koleżanki.

Dziewiętnastego stycznia br. uczniowie trzeciej klasy gimnazjum z własnej inicjatywy zorganizowali szkolną dyskotekę, do udziału w której zaprosili koleżanki i kolegów ze szkoły podstawowej i gimnazjum. Dochód ze sprzedaży biletów przeznaczyli na kosztowne i długotrwałe leczenie bardzo chorej Madzi, uczennicy klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Brdowie. Zebraną kwotę w wysokości 220 zł przekazali rodzicom dziewczynki. Podkreślenia wymaga fakt, że uczniowie – organizatorzy: D. Wyrwa, M. Nitecka, R. Kropski, S. Pietrzak i K. Berent, z pomocą niżej podpisanego wychowawcy klasy, wzięli na siebie trud zorganizowania oraz poprowadzenia imprezy. A był to trud niemały. Należało zadbać o wiele spraw, począwszy od zainstalowania i obsługi aparatury muzycznej, a skończywszy na dopilnowaniu porządku i sprzątaniu sali. Organizatorzy wykazali się prawdziwym zaangażowaniem. Dzięki temu zabawa była udana. Nad całością przedsięwzięcia i porządkiem dyskretnie czuwali wychowawcy klas, których uczniowie bawili się w sali. Jednym z opiekunów-ochotników był katecheta – o. Waldemar Pastusiak OSPPE.
Ta dyskoteka to już druga akcja mająca na celu pomoc chorej uczennicy. Przed świętami Bożego Narodzenia uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół w Brdowie zebrali kilkaset złotych i przekazali je rodzicom dziewczynki na zakup potrzebnych rzeczy.
Uczestnicy dyskoteki charytatywnej oraz jej organizatorzy – gimnazjaliści – dowiedli, że mają dobre, wrażliwe serca. Budujące jest, że uczniowie potrafią i chcą organizować imprezy nie tylko z myślą o sobie, ale przede wszystkim w trosce o cierpiących, potrzebujących. Pomagając im, uczą się solidarności międzyludzkiej. Dziękujmy Bogu, że nie brak młodzieży, której nieobce jest przesłanie: im więcej dajesz, tym więcej otrzymujesz.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki