Czytanie na dziś: Tb 12, 1b. 5–15. 20; Mk 12, 38–44
Ekologia to sposób komunikacji człowieka ze światem i z Bogiem – właściwie pojęta pozwala pełniej przeżywać własne chrześcijaństwo. To właśnie jest droga, którą pokazuje papież Franciszek we wciąż mało czytanej w Polsce encyklice Laudato si’.
Wywiad z Mary Sadowską, reżyserką spektaklu plenerowego Laudato si’ – Święto Stworzenia, o tym, jak przedstawić tajemnicę stworzenia na teatralnych deskach.
Rachunek za program „Rodzina 500+” zapłacimy wszyscy. To nie zamach na nasze portfele, bo obowiązkiem zamożniejszych nie jest kumulowanie bogactwa, a dzielenie się nim. Dla dobra wspólnego.
Ekologiczne zaangażowanie Franciszka stało się kolejnym polem do krytykowania papieża. Choć ekologia stała się dziś nową religią, to czy Ojciec Święty nie wybrał doskonałej drogi, by dotrzeć do ludzi?
Ekologiczna, ekumeniczna, a może apokaliptyczna? O czym papież pisze w swej najnowszej encyklice?
Rozmowa z o. Stanisławem Jaromim
Siedem największych wyzwań stojących przed naszym „wspólnym domem”
„Ekoencyklika” papieża Franciszka ma szansę zburzyć stereotyp kojarzący dziś ekologów z lewakami i wrócić do chrześcijańskiej wizji ekologii św. Franciszka.
Papież Franciszek zapowiada publikację encykliki o ekologii, która ma zostać ogłoszona już niebawem.
Tę encyklikę należy czytać wolno, rozumieć dosłownie i traktować jako całość. Inaczej można się w niej albo zgubić albo nią manipulować. A szkoda byłoby stracić tak dobrą okazję do nawrócenia.
-64%
-13%
-67%
Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki