Czytanie na dziś: Iz 52,13 – 53,12; Hbr 4,14-16; 5,7-9; J 18,1 – 19,42
Rozmowa z Magdaleną Wolińską-Riedi
Jeżeli Kościół trafnie odczyta potrzeby czasu, odpowie na nie w duchu Ewangelii, nie musi obawiać się kryzysów i zmian. Jednak aby czytać i słuchać, trzeba przestać… mówić. Rozmowa z ks. prof. Zbigniewem Formella SDB.
Rozmowa z prof. Mirosławą Grabowską - socjologiem, nauczycielem akademicki, od 2008 r. dyrektorem Centrum Badania Opinii Społecznej. Specjalizującym się w socjologii politycznej i socjologii religii.
Przedmiot „religia” w szkole nie może zastąpić ani wspólnoty, ani modlitwy, ani liturgii – rozmowa z ks. Marcinem Wojtasikiem.
Rozmowa z Krzysztofem Dobiesem - dyrektorem generalnym Fundacji Avalon, społecznikiem, PR-owcem, pasjonatem internetu i mediów, specjalistą ds. wizerunku organizacji.
Rozmowa z ks. Janem Dohnalikiem - duchownym archidiecezji krakowskiej, doktorem prawa kanonicznego; adiunktem na Wydziale Prawa Kanonicznego UKSW w Warszawie; delegatem biskupa polowego ds. ochrony dzieci i młodzieży.
Mogę udawać, że go nie ma, ale ono i tak mnie kiedyś dogoni. Gruszczyńska uczy, jak się z nim odważnie mierzyć – w rozmowie z o. prof. Zdzisławem J. Kijasem OFMConv.
Rozmowa z Tomaszem Krzyżakiem - kierownikiem działu krajowego „Rzeczpospolitej”, absolwentem studiów podyplomowych „Profilaktyka przemocy seksualnej wobec dzieci i młodzieży” w Centrum Ochrony Dziecka Akademii Ignatianum w Krakowie.
Rozmowa z Maciejem Dębskim - socjologiem problemów społecznych, założycielem i liderem Fundacji Dbam o mój Z@sięg, wykładowca akademickim, edukatorem społecznym.
Alkohol jest elementem naszej kultury. Jesteśmy do niego tak przyzwyczajeni, że radykalny zakaz używania nie ma sensu. Musimy się nauczyć z niego korzystać tak, żeby nie czynił szkód. Bo alkohol naprawdę jest groźny.
-19%
-64%
-13%
Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki