Logo Przewdonik Katolicki

Ottawa za Ukrainą

Jacek Borkowicz
Demonstracje przeciwko rosyjskiej agresji na Ukrainę trwają w Ottawie od 24 lutego fot. The Canadian Press/Associated Press/ East News

Tylko nie dotykaj karoserii. Bo zadzwonią na policję – ostrzeżenie ze strony kanadyjskiej koleżanki nie było potrzebne. Nie muszę dotykać samochodu, by pokazać, komu trzeba, co czuję. Niebiesko-żółta flaga, którą trzymam w ręku, podrywana wiatrem łagodnie spływa na maskę limuzyny z dyplomatyczną rejestracją Federacji Rosyjskiej.

Jest pora lunchu, więc z bramy ambasady co chwila wyjeżdża na miasto samochód. Charlotte nie jest może najbardziej ruchliwą ulicą Ottawy, ale i tak rosyjskie auto, zanim włączy się do ruchu, musi poczekać w bramie co najmniej minutę. To w zupełności wystarczy, by przekaz mógł dotrzeć do odbiorcy.
Twarze. Widzę je w odległości kilkudziesięciu centymetrów, oddzielone tylko samochodową szybą. Kierowcy i pasażerowie. Wśród tych ostatnich kobiety, zapewne żony dyplomatów. Wszyscy tępo wpatrzeni przed siebie, nie odwracają głowy w naszym kierunku.

banerek-pod-teksty-48.jpg

Pełna treść artykułu w Przewodniku Katolickim 48/2022, na stronie dostępna od 21.12.2022

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki