Logo Przewdonik Katolicki

Zły wpływ

Ks. Krzysztof Różański
Fot.

Oddałem swe życie Jezusowi i codziennie czytam Pismo Święte. Jednocześnie jednak jestem fanem muzyki metalowej. Słucham różnych zespołów, także tych, które skłaniają się ku szatanowi. Czy jest w tym coś złego? Szatan praktycznie we wszystkich przypadkach jest przenośnią. Czy robię źle? Moim zdaniem nic złego nie robię. W końcu to tylko muzyka.Krzysiek

Oddałem swe życie Jezusowi i codziennie czytam Pismo Święte. Jednocześnie jednak jestem fanem muzyki metalowej. Słucham różnych zespołów, także tych, które skłaniają się ku szatanowi. Czy jest w tym coś złego? Szatan praktycznie we wszystkich przypadkach jest przenośnią. Czy robię źle? Moim zdaniem nic złego nie robię. W końcu to tylko muzyka.

Krzysiek

 

 

Drogi Krzysztofie!

Komunikacja opiera się na systemie znaków, zarówno naturalnych, jak i umownych – gestów i dźwięków, ale też symboli, przenośni, niedopowiedzeń. Można powiedzieć, że komunikacja między ludźmi opiera się na słowie. Tak rozumiane słowo, to nie tylko dźwięk, który można zbadać i opisać od strony akustyki, czy szerzej fizyki. Słowo to nośnik ważnych informacji, coś co wypływa z wnętrza człowieka, co go wyraża. Słowo to rzeczywistość dotykająca ludzkiej duszy, sposób na wypowiedzenie tego, co niewyrażalne. Stąd właśnie wypływa niezwykła doniosłość, waga i powaga, z jaką odnosimy się do słowa. Może ono bowiem przynosić pokój i błogosławieństwo, ale także przekleństwo i śmierć.

Dla chrześcijanina nie istnieje rzeczywistość obojętna, wyjęta z obszaru wiary. Chrystus Pan zniósł starożytny podział rzeczywistości na sacrum i profanum. Całe stworzenie zostało poddane Bogu przez Jego krzyżową śmierć i chwalebne zmartwychwstanie (por. 1 Kor, 15, 27–28; Ef 1, 22–23). Wszystko jest więc i winno być Chrystusowe. Istnieje jednak rzeczywistość demoniczna, tocząca walkę z Bogiem, usiłująca odwrócić porządek, odebrać Bogu panowanie nad światem (por. Ap 12, 1n). Choć szatan został pokonany, to walka duchowa trwa, a nieprzyjaciel Boga przybiera maski, kryje się, stwarza pozory, usiłując w ten sposób pozyskać wpływy.

Kto śpiewa o szatanie, odwołuje się do niego, wzywa go, bluźni, przeklina Boga, ten jest niewątpliwie pod jego wpływem. Nawet jeśli nie jest tego świadom, stał się narzędziem w rękach złego. Poświęconemu Bogu chrześcijaninowi nie godzi się więc słuchać takiej muzyki! Jeśli jest ona pociągająca, to jedynie dodatkowy dowód na podstępne działanie demona. Jej słuchanie może stanowić zagrożenie dla zbawienia. A tego, co złe i prowadzące do złego należy unikać!

 

 

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki