Logo Przewdonik Katolicki

Bliska każdemu z nas

Kamila Tobolska
Fot.

Czy ta beatyfikacja zmieniła coś w naszym życiu? Czy odkryliśmy pełniej tajemnicę miłosierdzia Bożego i żyjemy nią na co dzień? pytał abp Stanisław Gądecki w Poznańskim sanktuarium bł. s. Sancji.

Czy ta beatyfikacja zmieniła coś w naszym życiu? Czy odkryliśmy pełniej tajemnicę miłosierdzia Bożego i żyjemy nią na co dzień? – pytał abp Stanisław Gądecki w Poznańskim sanktuarium bł. s. Sancji.

We wspomnienie bł. s. Sancji Szymkowiak, 18 sierpnia, w Poznaniu uroczyście obchodzono 10. rocznicę jej beatyfikacji. W Sumie odpustowej, sprawowanej w poznańskim kościele pw. św. Rocha, archidiecezjalnym sanktuarium błogosławionej, oprócz licznie zgromadzonych wiernych uczestniczyły również siostry ze Zgromadzenia Córek Matki Bożej Bolesnej (siostry serafitki), do którego należała bł. s. Sancja, wraz z matką generalną.

 

Za jej przykładem

− „Jak się oddać Bogu, to na przepadłe”. Te słowa stanowiące duchowy testament bł. s. Sancji, przypomina nam ona od 10 lat obecna w sposób szczególny w tej świątyni poprzez swoje relikwie – zaznaczył na początku uroczystości ks. proboszcz Mateusz Misiak. Z kolei przewodniczący Eucharystii, abp Stanisław Gądecki, przypomniał w wygłoszonej homilii, że s. Sancja już z domu rodzinnego wyniosła gorącą miłość do Najświętszego Serca Jezusowego. − W tym duchu była pełna dobroci dla wszystkich ludzi, szczególnie dla najbiedniejszych i najbardziej potrzebujących, niosąc im konkretną pomoc. Tak było w czasie jej nauki i studiów na Uniwersytecie Poznańskim, zanim jeszcze wstąpiła na drogę życia zakonnego, by potem jeszcze pełniej oddać się na służbę innym – podkreślił arcybiskup, zachęcając, abyśmy za jej przykładem stali się autentycznymi świadkami miłości miłosiernej Boga.

 

Znana już na świecie

Do bł. s. Sancji, jak podkreślił abp Gądecki, modlą się szczególnie studenci, osoby w trudnych sytuacjach życiowych oraz małżeństwa proszące o dar rodzicielstwa. Tak jak Edyta i Wojciech Szymańscy z parafii pw. Miłosierdzia Bożego na poznańskim Piątkowie. We Mszy św. odpustowej uczestniczyli razem z synami: 9-letnim Michałem i niespełna rocznym Szymonem. – Dziękujemy dziś szczególnie za nasze dzieci, modliliśmy się bowiem o potomstwo właśnie za wstawiennictwem bł. s. Sancji – mówią małżonkowie.

Jak zresztą przyznaje w rozmowie z „Przewodnikiem” matka Joanna Wiśniowska, przełożona generalna zgromadzenia sióstr serafitek, siostry otrzymują wiele podziękowań za łaski otrzymane za pośrednictwem błogosławionej dodając, że dzięki beatyfikacji s. Sancja jest znana już nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. – Przychodzi do nas dużo próśb o jej relikwie z różnych krajów Europy, ale też z Filipin, Australii czy Ameryki Południowej. Cieszą nas też prośby o lektury przybliżające postać błogosławionej. Świadczy to o tym, że jest coraz więcej osób, które chcą ją poznać i za jej wstawiennictwem upraszać u Boga potrzebne łaski. Jej realizowana na co dzień świętość jest zresztą bliska każdemu z nas. Każdy bowiem powołany jest do świętości, a nasza codzienność może być dla nas piękną drogą do zjednoczenia z Bogiem – podkreśliła matka generalna serafitek.

 

 


Parafia św. Rocha w Poznaniu zaprasza co tydzień do uczestnictwa w modlitwie za wstawiennictwem bł. s. Sancji, podczas piątkowego nabożeństwa (godz. 17.45) oraz sobotniej Mszy św. (godz. 10.00).

 

 

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki