Logo Przewdonik Katolicki

Jan Paweł II - największy misjonarz naszych czasów

Marcin Jarzembowski
Fot.

Zawody konne w skokach przez przeszkody, misyjne spotkanie dzieci, koncert wykonań chóralnych to tylko kilka z wielu atrakcji, jakie przygotowało 16 października Zgromadzenie Ducha Świętego z okazji Misyjnego Dnia Papieskiego.

Zawody konne w skokach przez przeszkody, misyjne spotkanie dzieci, koncert wykonań chóralnych – to tylko kilka z wielu atrakcji, jakie przygotowało 16 października Zgromadzenie Ducha Świętego z okazji Misyjnego Dnia Papieskiego.

Głównym celem rodzinnego świętowania było ukazanie misyjnego charyzmatu, który duchacze realizują w kilkudziesięciu krajach świata, a także pamięć o bł. Janie Pawle II.
 
Bycie misjonarzem to przygoda
Część przedpołudniowa miała ukazać wagę fizycznego aspektu rozwoju człowieka, stąd chociażby zawody hipiczne. Czuwało nad nimi Stowarzyszenie Jeździeckie „Baskil”. – Chcemy podkreślić przesłanie Ojca Świętego, który rozumiał człowieka jako integralną jednostkę składającą się z duszy i ciała. Spotykamy się po obchodach Dnia Papieskiego w Polsce oraz przed Tygodniem Misyjnym. Pragniemy ukazać postać bł. Jana Pawła II, który bez wątpienia był największym misjonarzem naszych czasów – podkreślił przełożony polskiej prowincji Zgromadzenia Ducha Świętego o. Andrzej Wichowski CSSp.
Duchacze zaprosili do Bydgoszczy dzieci i opiekunów tworzących koła misyjne na terenie całej diecezji. Wszyscy uczestniczyli w Eucharystii. Był czas na indywidualne rozmowy oraz na zwiedzanie Muzeum Misyjnego. – Bycie misjonarzem to przygoda, ale i zobowiązanie. To dar i tajemnica Boża, a przede wszystkim – troska o rozwój duchowy, zdobywanie dusz dla Królestwa Niebieskiego – mówił brat Hieronim Majka CSSp.
 
Otwartość ludzi świeckich
Dla dorosłych przygotowano wieczorny koncert wykonań chóralnych, Eucharystię oraz Papieski Pokaz Multimedialny. Misyjny Dzień Papieski odbywał się przy wsparciu sponsorów, ludzi dobrej woli, a przede wszystkim wolontariuszy. – Jeżeli można robić coś dobrego na chwałę Boga i dla innych, to zawsze bardzo chętnie się tego podejmujemy. Od wielu lat jestem mieszkanką parafii, którą prowadzą misjonarze. Zawsze staram się wspierać misje, ponieważ wiem, jak trudna jest to praca – powiedziała wolontariuszka Maria Pyłka.
23 października w Kościele powszechnym rozpoczyna się 85. Tydzień Misyjny. Od początku narodzin tej inicjatywy celem Niedzieli Misyjnej jest uwrażliwienie na tematykę misyjną oraz zbiórka środków materialnych na potrzeby zgromadzeń. Tematem tegorocznego Tygodnia staną się słowa z Ewangelii św. Jana: „Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam”.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki