Logo Przewdonik Katolicki

Pedagogiem jest Jezus

Marcin Jarzembowski
Fot.

Życzliwa troska Kościoła o rodzinę oraz katolickie wychowanie to dwa główne filary, na których opiera się codzienna działalność przedszkola. Placówka przy bydgoskiej parafii św. Jadwigi Królowej rozpoczęła w tym roku swoją działalność.

 

Życzliwa troska Kościoła o rodzinę oraz katolickie wychowanie – to dwa główne filary, na których opiera się codzienna działalność przedszkola. Placówka przy bydgoskiej parafii św. Jadwigi Królowej rozpoczęła w tym roku swoją działalność.

 

Osoby zabiegające o rozwój przedszkola powtarzają, że pomysł zrodził się dzięki życzliwości ludzi dobrej woli oddanych służbie rodzinie, rodzicom, dzieciom, Kościołowi i ojczyźnie.

 

Znak od Boga

Katolickie Niepubliczne Przedszkole św. Jadwigi Królowej w Bydgoszczy istnieje od 1 września 2010 r. – Dzięki stworzeniu wspólnoty nauczycieli, opiekunów, rodziców i dzieci przedszkole chce stać na straży wszechstronnego rozwoju dziecka oraz umacniania więzi rodzinnych i kościelnych – powiedziała dyrektor Cecylia Talaczyńska.

Myśl o powstaniu placówki zrodziła się wiele lat temu. – Po wybudowaniu Szkoły–Pomnika Jana Pawła II, kiedy dom przy parafii został pusty, otrzymaliśmy sugestię ze strony Kurii Diecezjalnej, aby uruchomić w tym miejscu przedszkole. Te i inne znaki były ważnym impulsem do działania – tłumaczy proboszcz wspólnoty ks. kanonik Tomasz Cyl. – Gdy chodzi o patrona przedszkola, to Święta Jadwiga Królowa, która jest patronką parafii, stała się niejako naturalną kandydatką. Myślę, że może być znakomitym przewodnikiem także dla tego nowego dzieła. Ta kobieta to przecież przykład głębokiej relacji z Jezusem, wpatrywania się w Niego. To wzór dla każdej kobiety i matki – dodał ks. Cyl.

 

Talenty i wiara

Przedszkole otwiera swoje podwoje dla dzieci, których rodzicom zależy na kontynuacji dobrego wychowania wyniesionego z domu rodzinnego. – Pragniemy zapewnić od najmłodszych lat kształtowanie w wymiarze duchowym, intelektualnym, psychicznym, fizycznym i kulturalnym w oparciu o naukę Chrystusa – dodała Cecylia Talaczyńska. Również starannie dobrana kadra zapewnia odpowiednie oraz bezpieczne warunki wzrostu i pierwsze odkrycia twórczych talentów otrzymanych od Boga na płaszczyźnie humanistycznej, językowej, plastycznej, ruchowej, zgodnie z poszczególnymi etapami rozwojowymi dziecka. – Największym pedagogiem jest dla nas Jezus. On kocha miłością wymagającą i taką miłością chcemy otaczać wszystkie dzieci, które powierzą nam rodzice. To także rodzinna atmosfera, która owocuje doskonałą współpracą z rodzicami oraz z kadrą o wysokich kwalifikacjach. Każdy ma opracowany autorski program w zakresie swojego przedmiotu i jest związany z Kościołem – zakończyła dyrektor Talaczyńska.

 

Warto zapukać

Katolickie Niepubliczne Przedszkole św. Jadwigi Królowej w Bydgoszczy jest otwarte przez jedenaście miesięcy w roku – od poniedziałku do piątku w godzinach od 6.30 do 16.30. Oprócz zajęć edukacyjnych dla przedszkolaków oferuje dla dzieci wszystkich grup wiekowych: dwa razy w tygodniu lekcje religii, codzienne zajęcia języka angielskiego, raz w tygodniu rytmikę oraz terapię logopedyczną.

Wnętrze budynku (ocieplone przyjaznymi kolorami) oraz zaplecze dydaktyczne zostały tak przygotowane, aby każde dziecko czuło się tutaj jak we własnym domu.

Zapisy do wszystkich grup wiekowych przyjmowane są osobiście i telefonicznie w sekretariacie przedszkola, od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00 lub pod numerem telefonu 52-552-44-77.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki