Logo Przewdonik Katolicki

Na "styku" tajemnic

Marcin Jarzembowski
Fot.

Pracownicy Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy oraz funkcjonariusze z województwa kujawsko-pomorskiego wzięli udział w specjalnej modlitwie z okazji swojego patronalnego święta.

Pracownicy Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy oraz funkcjonariusze z województwa kujawsko-pomorskiego wzięli udział w specjalnej modlitwie z okazji swojego patronalnego święta.

 

 

Eucharystii przed łaskami słynącym obrazem Matki Bożej Pięknej Miłości przewodniczył bp Jan Tyrawa.. Hierarcha w homilii zastanawiał się nad źródłami zła, które stały się przyczyną upadków różnych społeczeństw w historii świata. – Co powodowało ich zdeprawowanie jako przyczynę upadku – pytał. Biskup podkreślił, że współczesny człowiek całą swoją świadomość zredukował tylko do codzienności. Dodał, że brakuje miejsca na refleksję nad tajemnicą nieprawości oraz miłości. – Dlatego nie potrafimy odpowiedzieć na pytanie, jak to się dzieje, że jednego człowieka stać na to, aby wspinał się na szczyty heroizmu, a drugi upadał na dno bestialstwa – mówił.

Na zakończenie pasterz powiedział, że zwłaszcza policjanci stoją niejako na styku spotkania dwóch tajemnic – tajemnicy miłości i tajemnicy nieprawości. Granica między nimi przebiega w samym człowieku. – Kiedy dzisiaj przychodzicie do katedry w swoje święto, aby prosić Boga o błogosławieństwo, to sądzę, że jego wymiarem będzie także prośba o mądrość, o dobre rozeznawanie konkretnej sytuacji. Bo tylko w ten sposób będziemy potrafili budować dobre społeczeństwo – zakończył bp Tyrawa.

W uroczystościach uczestniczył kapelan kujawsko-pomorskich policjantów, a zarazem proboszcz katedry ks. prałat Stanisław Kotowski. – Błagamy Boga o to, by strażnicy prawa i porządku, którzy poświęcają się na służbie, chroniąc dobro obywateli, byli zawsze bezpieczni – mówił.

Komendant wojewódzki, nadinspektor Krzysztof Gajewski, stwierdził, że policja musi reagować na wszelkie zmiany, które zachodzą w społeczeństwie. – Policjant, który ma walczyć ze złem, powinien świecić przykładem, a także szukać oparcia dla tego, co robi. Dlatego gromadzimy się na wspólnej modlitwie – powiedział.

 

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki