Logo Przewdonik Katolicki

Razem doświadczymy Chrystusa

Kamila Tobolska
Fot.

Przygotowanie spotkania, na które przybędzie kilkadziesiąt tysięcy młodych osób, wymaga mnóstwa pracy. Potrzeba więc do tego wielu ludzi.

 

 

W niektórych parafiach archidiecezji poznańskiej pod koniec kwietnia i na początku maja odbyły się spotkania z braćmi z Taizé. Uczestniczyły w nich osoby pragnące włączyć się w przygotowania do 32. Europejskiego Spotkania Młodych (ESM), które odbędzie się w dniach 29 grudnia 2009 - 2 stycznia 2010 r. w Poznaniu.

 

Źródła informacji

Jedno ze spotkań odbyło się w parafii pw. Chrystusa Dobrego Pasterza w Poznaniu. Uczestniczyło w nim prawie 50 osób reprezentujących kilka poznańskich parafii, Kaźmierz i Szamotuły. Pierwszą, odbywającą się w kościele część spotkania, wypełniła wspólna modlitwa ze śpiewami z Taizé. W salce parafialnej, podczas dalszej części wieczoru, mówiono o przygotowaniach do ESM, o tym, jak można się w nie włączyć oraz o przebiegu samego zimowego spotkania. − Liczymy na to, że będziecie dobrym źródłem informacji dla następnych osób, które będą chciały się dowiedzieć, co będzie się działo w Poznaniu pod koniec roku − mówił do zebranych brat Marek. − Spotykamy się nie po to, żeby wspólnie zorganizować spotkanie, ale żeby odbyć tę „pielgrzymkę zaufania” razem − tłumaczył z kolei brat Georg.

 

Mamy nadzieję...

W odpowiedzi na prośbę braci z Taizé uczestnicy podzielili się tym, czego oczekują po spotkaniu dla siebie, dla swojej parafii, dla miasta. Zwrócono uwagę, że ESM to wielka szansa dla młodych ludzi, dla ożywienia życia w parafiach. − Mam nadzieję, że to spotkanie nauczy mnie i ludzi wokół mnie otwierania się na drugiego człowieka i na Boga, który w nim jest, zaufania oraz odkrywania piękna wspólnoty. Liczę na to, że ta wspólnota będzie trwała także po zakończeniu spotkania − mówiła jedna z młodych uczestniczek. − Z bardzo osobistych zaangażowań każdego z nas, ze względu na Chrystusa, na Jego Ewangelię, stworzymy taką małą przypowieść o Królestwie Bożym, o pojednanej rodzinie ludzkiej − wyjaśniał ekumeniczny wymiar spotkania brat Marek. − Razem doświadczymy spotkania z Chrystusem i Jego Ewangelią dzięki modlitwie, która nam będzie towarzyszyć od samego początku oraz spotkaniom z innymi ludźmi − kontynuował.

 

Ekipy przygotowań

Przygotowania do ESM odbywać się będą w oparciu o lokalne wspólnoty. W każdej parafii, do której dojazd z MTP nie przekracza 50 min., najpóźniej na początku października odbędzie się pierwsze spotkanie parafialnej ekipy przygotowań. Taka grupa może składać się z osób w różnym wieku, a wspierać ją będzie jeden z wolontariuszy z Taizé. Byłoby dobrze, aby w każdej parafialnej ekipie znalazły się osoby, które bliżej poznały sens „pielgrzymki zaufania”. − Wasza obecność latem w Taizé będzie bardzo ważna − zachęcał do przyjazdu brat Marek. Aby ułatwić młodym ludziom uczestnictwo w międzynarodowych spotkaniach, w tym roku zorganizowano wahadłowy autokar, który będzie od czerwca w każdą sobotę przemierzał drogę z Poznania do Taizé.

 

 

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki