Logo Przewdonik Katolicki

W skrócie

Barbara Sawic
Fot.

VII Dzień Papieski upłynął w diecezji włocławskiej w duchowej łączności ze Sługą Bożym Janem Pawłem II. W parafiach modlono się w intencji wyniesienia go do chwały ołtarzy. Z racji obchodów Dnia Papieskiego 14 października (Dzień Edukacji Narodowej), do udziału w Mszach św. i nabożeństwach duszpasterze zaprosili nauczycieli, pracowników administracji szkolnej, uczniów...

» VII Dzień Papieski upłynął w diecezji włocławskiej w duchowej łączności ze Sługą Bożym Janem Pawłem II. W parafiach modlono się w intencji wyniesienia go do chwały ołtarzy. Z racji obchodów Dnia Papieskiego 14 października (Dzień Edukacji Narodowej), do udziału w Mszach św. i nabożeństwach duszpasterze zaprosili nauczycieli, pracowników administracji szkolnej, uczniów i ich rodziców.
Był to również dzień poświęcony na promocję nauczania Jana Pawła II. Ludzkie inicjatywy zaowocowały odczytami, prezentacjami, widowiskami, spotkaniami z poezją Karola Wojtyły, różnego rodzaju wystawami, wieczornicami, projekcjami filmów itp. przedsięwzięciami. W katedrze włocławskiej odbył się koncert pt. „Wiara czyni cuda”, w wykonaniu pedagogów i uczniów Zespołu Szkół Muzycznych we Włocławku, chóru, orkiestry i solistów pod kierownictwem muzycznym Dariusza Zaleśnego i Bartosza Krzywdy.
Wolontariusze Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” prowadzili zbiórkę pieniężną na stypendia dla pochodzącej z niezamożnych rodzin, zdolnej młodzieży. W diecezji włocławskiej koordynatorem Fundacji jest ks. dr Jacek Kędzierski, dyrektor ZSK im. ks. Jana Długosza we Włocławku.

» W dniach 27-28 października w par. św. Stanisława BM w Brześciu Kujawskim odbywa się jesienna, parafialna akcja charytatywna „Dobro za dobro”. Organizatorzy chcą zgromadzić fundusze na organizację kolonii i półkolonii dla dzieci pozbawionych możliwości zdrowego wypoczynku wakacyjnego. Akcję rozpoczęto od zbiórki przyborów szkolnych dla uczniów, których rodzice nie są w stanie sprostać wymaganiom szkoły. Apel został ze zrozumieniem przyjęty przez parafian, co pozwoliło na urzeczywistnienie założonego celu.
Uwieńczeniem akcji „Dobro za dobro” jest dwudniowa impreza kulturalna. 27 października o godz. 16 w brzeskim Centrum Kultury wystąpił Zespół Powołaniowy „Kerygma” z WSD we Włocławku a 28 października o godz. 18, w kościele św. Stanisława BM odbędzie się koncert poezji śpiewanej w wykonaniu Antoniny Krzysztoń. Przypomnijmy, że w 2006 r. artystka została odznaczona przez prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. Nadto publiczność może się spodziewać wielu innych atrakcji (zabawowych, kulinarnych itp.)
Z racji trwającego w Brześciu Kujawskim dziękczynienia za beatyfikację Matki Luizy Merkert, współzałożycielki Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety, 27 i 28 października (odpowiednio w Centrum Kultury i w kościele) wystawiony będzie spektakl „Róże św. Elżbiety”. Kulminacją obchodów będzie Msza św. dziękczynna, sprawowana 28 października o godz. 10.30.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki