Logo Przewdonik Katolicki

W skrócie

Jadwiga Knie-Górna
Fot.

Jana Pawła II nigdy nie pozostawiono samego bez środków medycznych i bez opieki, jak ktoś fałszywie insynuuje tak na zarzuty Liny Pavanelli odpowiada papieski lekarz doktor Renato Buzzonetti w wywiadzie dla rzymskiego dziennika La Repubblica. 14 września anestezjolog Lina Pavanelli na łamach tej samej gazety sugerowała, że Jan Paweł II zmarł z...

» „Jana Pawła II nigdy nie pozostawiono samego bez środków medycznych i bez opieki, jak ktoś fałszywie insynuuje” – tak na zarzuty Liny Pavanelli odpowiada papieski lekarz doktor Renato Buzzonetti w wywiadzie dla rzymskiego dziennika „La Repubblica”.
14 września anestezjolog Lina Pavanelli na łamach tej samej gazety sugerowała, że Jan Paweł II zmarł z niedożywienia, ponieważ zbyt późno zaczęto go karmić przez sondę. Szef ekipy lekarskiej, która opiekowała się Papieżem w Watykanie, zaprzeczył jakoby po słowach Jana Pawła II „Pozwólcie mi odejść do Pana”, wypowiedzianych 2 kwietnia o godz. 15.30, zrezygnowali oni z dalszego leczenia i opieki nad pacjentem.

» O. Fernando Millán został nowym przełożonym generalnym karmelitów. Wyboru dokonano podczas spotkania kapituły generalnej zakonu, jakie odbyło się w Sassone pod Rzymem. Nowy, 45-letni przełożony karmelitów pochodzi z Hiszpanii. Jest doktorem i wykładowcą teologii. Pracował w wielu zakonnych komisjach.

» Nowym arcybiskupem Bukaresztu, metropolitą Wołoszczyzny i Dobrudży i patriarchą Rumuńskiego Kościoła Prawosławnego został wybrany dotychczasowy metropolita Mołdawii i Bukowiny Daniel. Liczy 56 lat i zastąpi na stanowisku głowy rumuńskiego prawosławia patriarchę Teoktysta, który zmarł w Bukareszcie 30 lipca w wieku 92 lat. Patriarcha elekt, którego świeckie imię i nazwisko brzmi Dan Ilie Ciobotea, jest czołową postacią swego Kościoła.

» Papież Benedykt XVI ma nowego sekretarza. Ks. Mieczysława Mokrzyckiego, mianowanego w lipcu br. arcybiskupem koadiutorem we Lwowie, zastąpi maltański ksiądz Alfred Xuereb. Ks. Xuereb za miesiąc ukończy 49 lat. Święcenia kapłańskie przyjął na wyspie Gozo w 1984 roku. Ostatnio pracował w Prefekturze Domu Papieskiego. Do tej pory mieszkał w Domu św. Marty w Watykanie, teraz przeniesie się do Pałacu Apostolskiego i będzie jednym z domowników Papieża.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki