Logo Przewdonik Katolicki

Siedemdziesiąt lat razem

PK
Fot.

W niedzielę 2 września, podczas Sumy w kościele parafialnym św. Apostołów Piotra i Pawła w Grodzisku, miała miejsce niecodzienna uroczystość. Jubileusz 70. rocznicy zawarcia sakramentu małżeństwa obchodzili państwo Bronisława i Zygmunt Kaszubscy z miejscowości Gusin. Ofiarowana intencja Mszy św. była potwierdzeniem miłości i szacunku dla czcigodnych seniorów. Modląc się w intencji...

W niedzielę 2 września, podczas Sumy w kościele parafialnym św. Apostołów Piotra i Pawła w Grodzisku, miała miejsce niecodzienna uroczystość. Jubileusz 70. rocznicy zawarcia sakramentu małżeństwa obchodzili państwo Bronisława i Zygmunt Kaszubscy z miejscowości Gusin.

Ofiarowana intencja Mszy św. była potwierdzeniem miłości i szacunku dla czcigodnych seniorów. Modląc się w intencji małżonków Kaszubskich, dziękowaliśmy Bogu za ich wspólnie przeżyte lata i dobro, którego doświadczyli. Prosiliśmy również o Boże błogosławieństwo dla obojga na dalsze lata życia, zwłaszcza o dar zdrowia. Pani Bronisława ma 90 lat, pan Zygmunt – 92. Wychowali pięcioro dzieci, doczekali się 21 wnucząt, 24 prawnucząt i jednej praprawnuczki. Ich serca i oczy radował widok licznej rodziny, uczestniczącej w Eucharystii. W gronie zaproszonych gości obecni byli: wójt gminy Świnice Warckie Krzysztof Próchniewicz i kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Świnicach Warckich Barbara Jędrzejczak. Życzenia, kwiaty i gratulacje stanowiły wzruszające dopełnienie wspólnie przeżytej uroczystości.

Bogu niech będą dzięki za przykład życia, wiary i miłości, jaki dają rodzinie i parafianom Bronisława i Zygmunt Kaszubscy.

ks. Andrzej Szymaniak
proboszcz par. Grodzisko

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki