Logo Przewdonik Katolicki

Troska świeckich o Kościół

Marcin Jarzembowski
Fot.

W Bydgoszczy powołano w nowej formie Stowarzyszenie Wspierania Powołań i wybrano jego władze. Powstałe w połowie lat 90. stowarzyszenie działało dotąd w strukturach archidiecezji gnieźnieńskiej. Teraz rozpoczyna samodzielną działalność z nowym zarządem w Bydgoszczy. Z tej okazji Mszy świętej w bydgoskiej katedrze przewodniczył bp Jan Tyrawa. Ordynariusz diecezji bydgoskiej nakreślił...

W Bydgoszczy powołano w nowej formie Stowarzyszenie Wspierania Powołań i wybrano jego władze. Powstałe w połowie lat 90. stowarzyszenie działało dotąd w strukturach archidiecezji gnieźnieńskiej. Teraz rozpoczyna samodzielną działalność z nowym zarządem w Bydgoszczy. Z tej okazji Mszy świętej w bydgoskiej katedrze przewodniczył bp Jan Tyrawa.

Ordynariusz diecezji bydgoskiej nakreślił zadania, jakie stoją przed stowarzyszeniem. – Najważniejsza jest modlitwa o powołania. Z doświadczenia wiemy, że nie pomoże nam żadna socjotechnika. W dalszej kolejności należy wymienić promowanie życia seminaryjnego. Oprócz wsparcia duchowego musi być również pomoc materialna. Byłoby pięknie, gdyby w każdej parafii pozostał ślad działalności takiego stowarzyszenia – powiedział biskup Tyrawa.

Po wspólnej modlitwie, w gmachu Kurii Diecezjalnej odbyło się spotkanie założycielskie Stowarzyszenia Wspierania Powołań Diecezji Bydgoskiej. Uczestniczyli w nim kapłani odpowiedzialni za promocję powołań w poszczególnych dekanatach oraz delegaci z kół parafialnych, którzy wybrali nowego prezesa.

Marianna Kopycińska należy do stowarzyszenia od dwunastu lat. Jest przewodniczącą koła przy parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Solcu Kujawskim. – Dla nas jest to bardzo ważny moment. Teraz skupimy się przede wszystkim na naszym seminarium duchownym. Istotnym zadaniem jest modlitwa za powołanych do kapłaństwa i za kapłanów. Chcemy ich wspierać nie tylko modlitwą, ale również materialnie – dodała.

Obecnie na terenie diecezji działają 42 koła – 19 w Bydgoszczy i 23 poza miastem. Do nowych struktur należy około tysiąca osób.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki