Logo Przewdonik Katolicki

W skrócie

Błażej Tobolski
Fot.

Dzień przed Wigilią Bożego Narodzenia zmarł w wieku 94 lat ks. Władysław Piękoś. Pełnił posługę kapłańską przez 70 lat i był jednym z najbardziej znanych duszpasterzy w Gorzowie Wielkopolskim, od lat związanym z tamtejszą parafią katedralną. O rychłą kanonizację bł. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego modlił się Prymas Polski kard. Józef Glemp podczas Mszy...

» Dzień przed Wigilią Bożego Narodzenia zmarł w wieku 94 lat ks. Władysław Piękoś. Pełnił posługę kapłańską przez 70 lat i był jednym z najbardziej znanych duszpasterzy w Gorzowie Wielkopolskim, od lat związanym z tamtejszą parafią katedralną.

» O rychłą kanonizację bł. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego modlił się Prymas Polski kard. Józef Glemp podczas Mszy św. sprawowanej w kaplicy domu generalnego Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi w Warszawie. Uroczystość odbyła się w ramach obchodów 150-lecia istnienia i 100-lecia posługi zgromadzenia w Brazylii.

» Tradycyjne poświęcenie owsa, „aby służył zwierzętom domowym za pokarm i lekarstwo i aby został zasiany na wiosnę jako zapowiedź obfitego plonu”, odbyło się w dniu św. Szczepana w kościele pw. św. Jana Chrzciciela i św. Szczepana w Choroszczy koło Białegostoku. Św. Szczepan męczennik jest czczony jako patron koni.

» W całej Polsce święto Młodzianków Męczenników, czyli dzieci zamordowanych na rozkaz Heroda, obchodzone 28 grudnia było okazją do modlitwy w intencji życia. W sposób szczególny dzieci nienarodzone, ich rodziców oraz osoby podejmujące dzieło duchowej adopcji polecano Bogu na Jasnej Górze, gdzie znajduje się Centralny Ośrodek Krzewienia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

» Jubileuszowe X ogólnopolskie spotkanie opłatkowe honorowych dawców krwi odbyło się 30 grudnia w katedrze polowej w Warszawie. Uroczystościom przewodniczył biskup polowy WP Tadeusz Płoski. Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy Ordynariacie Polowym WP obchodzący 10. rocznicę swego powstania został wyróżniony odznaką „Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi”.

» Ogólnopolska Rada Ruchów Katolickich przekazuje uczestnikom II Krucjaty Modlitwy za Ojczyznę intencję modlitewną na styczeń: za rodziny zagrożone rozpadem z powodu emigracji zarobkowej.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki