Logo Przewdonik Katolicki

W skrócie

Barbara Sawic
Fot.

» 4 grudnia biskup sufragan Stanisław Gębicki przewodniczył uroczystej sumie odpustowej w kościele św. Barbary w Turku. Z ks. biskupem liturgię sprawowali: ks. kan. Tomasz Michalski dziekan dekanatu turkowskiego i proboszcz par. św. Michała Archanioła w Russocicach, ks. Stanisław Nasiński wicedziekan i proboszcz par. MB Fatimskiej w Turku, ks. Marek Kasik proboszcz...

» 4 grudnia biskup sufragan Stanisław Gębicki przewodniczył uroczystej sumie odpustowej w kościele św. Barbary w Turku. Z ks. biskupem liturgię sprawowali: ks. kan. Tomasz Michalski – dziekan dekanatu turkowskiego i proboszcz par. św. Michała Archanioła w Russocicach, ks. Stanisław Nasiński – wicedziekan i proboszcz par. MB Fatimskiej w Turku, ks. Marek Kasik – proboszcz par. NSPJ w Turku i ks. kan. Mirosław Frankowski – proboszcz par. św. Barbary. W Eucharystii uczestniczyli m.in. liczni górnicy wraz z zarządem Kopalni Węgla Brunatnego „Adamów” w Turku.

» 8 grudnia, w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny, w kościele parafialnym św. Doroty w Licheniu, podczas Mszy św. o godz. 17 odnowili śluby zakonne księża marianie z Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Licheniu. Zgromadzenie Księży Marianów jest pierwszym w Polsce zakonem męskim kleryckim poświęconym Niepokalanemu Poczęciu NMP.

» We włocławskim schronisku dla kobiet i mężczyzn (ul. Karnkowskiego 7), prowadzonym przez siostry albertynki i Caritas Diecezji Włocławskiej, przebywa obecnie 19 kobiet i 85 mężczyzn. Niebawem nastąpi poświęcenie i oddanie do użytku noclegowni dla bezdomnych na ponad dwieście miejsc.

» Od 15 do 17 grudnia Radio Maryja będzie transmitowało przebieg ogólnopolskich rekolekcji adwentowych dla rolników, mieszkańców wsi i małych miast odbywających się w kościele św. Stanisława BM w Brześciu Kujawskim. 15 i 16 grudnia nadawane będą transmisje Mszy Świętych o godz. 9 i 18; nauki rekolekcyjne głosił będzie bp Edward Frankowski z Sandomierza. W niedzielę 17 grudnia Mszy św. o godz. 10.30 przewodniczyć będzie biskup włocławski Wiesław A. Mering; przebieg liturgii będzie transmitowany również przez Telewizję Trwam.
Ponadto Radio Maryja nada z Brześcia Kujawskiego transmisje: 15 grudnia – audycji dla młodzieży „Czas wzrastania” (godz. 21.40); 16 grudnia – Modlitwy różańcowej (godz. 20.20), Apelu Jasnogórskiego (godz. 21) i „Rozmów niedokończonych” (godz. 21.40).

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki