Logo Przewdonik Katolicki

Nigdy za dużo krwi

Marcin Jarzembowski
Fot.

W auli Zespołu Szkół Medycznych po raz ósmy odbyła się akcja honorowego oddawania krwi. Prawdziwy sukces to liczba osób, które zostały zakwalifikowane do poboru oraz ostateczny bilans zebranego najcenniejszego leku. W sumie zgłosiło się 115 chętnych, z czego 84 zasiadło na specjalnym fotelu. Pobrano prawie 38 litrów krwi. W akcji, obok młodzieży, wzięli udział...

W auli Zespołu Szkół Medycznych po raz ósmy odbyła się akcja honorowego oddawania krwi. Prawdziwy sukces to liczba osób, które zostały zakwalifikowane do poboru oraz ostateczny bilans zebranego – najcenniejszego leku.

W sumie zgłosiło się 115 chętnych, z czego 84 zasiadło na specjalnym fotelu. Pobrano prawie 38 litrów krwi. – W akcji, obok młodzieży, wzięli udział nauczyciele oraz absolwenci szkoły. Honorowe krwiodawstwo w naszej placówce stało się już pewną tradycją. Spotykamy się dwa razy w roku. W sumie oddaliśmy 230 litrów krwi. To nas niezmiernie cieszy – przyznała organizatorka, Aldona Rudzińska.

Tegoroczna zbiórka krwi miała również akcent charytatywny. Uczestnicy, którzy otrzymali słodycze, przekazali je dla swoich rówieśników z rodzin potrzebujących oraz patologicznych.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki