Logo Przewdonik Katolicki

W skrócie

Marcin Jarzembowski

» W Bydgoszczy po raz czwarty został zorganizowany 24 września Bydgoski Bieg Uliczny pamięci ofiar w 67. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Jego organizatorem był Parafialny Klub Sportowy Wiatrak działający przy diecezjalnym ośrodku akademickim w Bydgoszczy. Zwycięzca Przemysław Dądkowski pokonał trasę w 43 min i 46 sekund. Wśród kobiet najszybsza...

» W Bydgoszczy po raz czwarty został zorganizowany 24 września Bydgoski Bieg Uliczny pamięci ofiar w 67. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Jego organizatorem był Parafialny Klub Sportowy „Wiatrak” działający przy diecezjalnym ośrodku akademickim w Bydgoszczy. Zwycięzca – Przemysław Dądkowski – pokonał trasę w 43 min i 46 sekund. Wśród kobiet najszybsza była Wioleta Hass, która pokonała dystans w 56 min i 50 sekund. Niedzielne uroczystości rozpoczęto od Mszy św. w bydgoskiej katedrze. Uczestnicy po wspólnej modlitwie złożyli wiązanki kwiatów pod pomnikiem Walki i Męczeństwa na Starym Rynku. Spotkania mają na celu upamiętnienie ofiar niemieckiego terroru, które zamordowano w centrum Bydgoszczy oraz Dolinie Śmierci. Jak zawsze start ostry nastąpił przy kościele Klarysek, a linia mety znajdowała się na placu pod pomnikiem ku czci ofiar faszyzmu w Fordonie. Do wspólnej rywalizacji stanęło 36 bydgoszczan, którzy musieli pokonać trasę o długości 12,5 km.

» Zapraszamy do udziału we wspólnej modlitwie w intencji dzieci utraconych oraz ich rodziców. Msza św. zostanie odprawiona 15 października o godz. 18 w kościele pw. Świętej Trójcy w Bydgoszczy.

» W Diecezjalnym Domu Rekolekcyjnym im. św. Wojciecha na Piaskach w Bydgoszczy odbędą się od 27 do 29 listopada kolejne rekolekcje dla kapłanów z diecezji bydgoskiej. Nauki będzie głosił redaktor naczelny „Przewodnika Katolickiego”, ks. Waldemar Hanas.