Logo Przewdonik Katolicki

W skrócie

Marcin Jarzembowski, PK
Fot.

» Bernadeta Kowalska ze Złotowa informuje o zakończeniu pierwszego etapu restauracji wnętrz złotowskiej zabytkowej świątyni pw. św. Rocha. Zbudowany w roku 1903 kościół wielokrotnie w środku przemalowywano, w wyniku czego zatracił swój pierwotny wystrój. Odtwarzany jest teraz pieczołowicie na podstawie starych fotografii, uzyskanych od wiernych. Proboszcz parafii ks. Ryszard Teinert...

» Bernadeta Kowalska ze Złotowa informuje o zakończeniu pierwszego etapu restauracji wnętrz złotowskiej zabytkowej świątyni pw. św. Rocha. Zbudowany w roku 1903 kościół wielokrotnie w środku przemalowywano, w wyniku czego zatracił swój pierwotny wystrój. Odtwarzany jest teraz pieczołowicie na podstawie starych fotografii, uzyskanych od wiernych. Proboszcz parafii ks. Ryszard Teinert planuje kompleksowy i długotrwały remont. W tym roku skupiono się na prezbiterium, na rok przyszły zaplanowano restaurację nawy głównej. Większość funduszy remontowych pochodzi z datków złotowskich parafian.

» Archikonfraternia Literacka, bydgoskie bractwo formacyjno-kulturalne, od 25 lat jeden z głównych organizatorów lokalnego Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej, serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych pracą społeczną w ramach katolickiego stowarzyszenia. Spotkania formacyjne Archikonfraterni odbywają się po porannej Mszy św. sprawowanej w kościele pw. Świętych Polskich Braci Męczenników w Bydgoszczy o godz. 8, w salce parafialnej. Najbliższe terminy: 15 października, 19 listopada. Prelekcje i dyskusje dotyczące m.in. społecznej nauki Kościoła odbywają się w tym samym miejscu, po Eucharystii wieczornej (godz. 18). Daty najbliższych spotkań: 2 października, 6 listopada. Tegoroczny Tydzień Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy będzie trwać od 9 do 19 listopada.

» Przypominamy Czytelnikom o trwających konkursach redakcyjnych. Na uczestników konkursów „Nasze świątynie, Domy Boże, miejsca bliskie ludziom” oraz „Pieniądz środkiem do czynienia dobra” czekają atrakcyjne nagrody. Szczegółowe ogłoszenia zamieściliśmy m.in. w poprzednim numerze naszego tygodnika.

» W bydgoskim kościele garnizonowym odbyła się 12 września uroczysta Msza św. z okazji święta Wojsk Lądowych. We wspólnej modlitwie udział wzięli żołnierze, rodziny oraz dowództwo Pomorskiego Okręgu Wojskowego. Obchody przypadły w 323. rocznicę odsieczy wiedeńskiej. Pomorski Okręg Wojskowy swoim zasięgiem obejmuje połowę armii w całej Polsce, czyli około 75 tysięcy żołnierzy. Eucharystii przewodniczył dziekan Pomorskiego Okręgu Wojskowego, ks. płk Józef Kubalewski. Kapłan nakreślił zadania, jakie stoją przed każdym żołnierzem wojsk lądowych. – Żołnierz powinien wiedzieć, że musi bronić nieustannie wolności, godności i honoru nawet z dala od ojczyzny. Musi również pamiętać o tym, aby na drugiego człowieka patrzeć jak na swojego brata. Wówczas najpełniej i najpewniej obronimy pokój – przyznał.

» W Muzeum Okręgowym w Bydgoszczy otwarto wystawę ilustracji biblijnej, zatytułowaną „Gdy słowo staje się obrazem”. Znalazły się na niej prace graficzne współczesnych artystów, które napłynęły na konkurs zorganizowany przez Drukarnię i Księgarnię Św. Wojciecha w Poznaniu. Znane wydawnictwo wydało Pismo Święte z 38 najlepszymi grafikami. Kilkadziesiąt egzemplarzy bibliofilskich zawierać będzie oryginalne prace polskich twórców. Prace można oglądać do 1 października. Szersza relacja z otwarcia wystawy w kolejnym numerze PK.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki