Logo Przewdonik Katolicki

Krzyż myślą przewodnią

Marcin Jarzembowski
Fot.

W Szubinie koło Bydgoszczy zainaugurowano Dni Kultury Chrześcijańskiej. Ich organizatorem była Akcja Katolicka. Miasteczko liczy zaledwie 10 tysięcy mieszkańców, ale jest jednym z nielicznych na terenie diecezji, w którym odbywają się tego typu spotkania. Mszy św. na rozpoczęcie przewodniczył ks. kanonik Ryszard Pruczkowski z Bydgoszczy. Kapłan podkreślił znaczenie wartości chrześcijańskich...

W Szubinie koło Bydgoszczy zainaugurowano Dni Kultury Chrześcijańskiej. Ich organizatorem była Akcja Katolicka. Miasteczko liczy zaledwie 10 tysięcy mieszkańców, ale jest jednym z nielicznych na terenie diecezji, w którym odbywają się tego typu spotkania.

Mszy św. na rozpoczęcie przewodniczył ks. kanonik Ryszard Pruczkowski z Bydgoszczy. Kapłan podkreślił znaczenie wartości chrześcijańskich w życiu każdego Polaka. – W codziennym zabieganiu i ilości informacji, które do nas docierają, bardzo często zatracamy to, co powinno być najważniejsze. Tygodnie Kultury Chrześcijańskiej, które są ewenementem w małych miasteczkach, pokazują, że nie ma kultury bez treści, które wynikają z Ewangelii – mówił kaznodzieja.

Wśród organizatorów znalazła się parafia św. Marcina w Szubinie. – Nasze spotkania odbywają się w małej społeczności. Jest jednak grupa osób, która korzysta z tego dobrodziejstwa. W przygotowanie naszych spotkań są zaangażowane osoby z różnych wspólnot. To pokazuje, że zależy im na tym, aby propagować we współczesnym świecie, lokalnym środowisku i we własnych rodzinach wartości chrześcijańskie – przyznaje proboszcz wspólnoty, ks. Tadeusz Lesiński.

W ramach szubińskiego TKCh można było obejrzeć wystawę zatytułowaną „Publikacje katolickie w zbiorach muzeum”. Uczniowie gimnazjów i szkół podstawowych wzięli udział w dyskusjach o „Wartości Krzyża” oraz „Moje spotkanie z Krzyżem”. Odbył się również konkurs piosenki religijnej oraz konkurs plastyczny dla całego dekanatu zatytułowany „Krzyż naszym zbawieniem”.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki