Logo Przewdonik Katolicki

W skrócie

Marcin Jarzembowski
Fot.

» W Diecezjalnym Domu Rekolekcyjnym im. św. Wojciecha na Piaskach w Bydgoszczy odbędą się kolejne rekolekcje dla kapłanów z diecezji bydgoskiej. Nauki będzie głosił redaktor naczelny Przewodnika Katolickiego, ks. Waldemar Hanas. Księża mogą korzystać z dwóch terminów: od 21 do 23 sierpnia oraz od 27 do 29 listopada. » Trwają przygotowania do odpustu diecezjalnego...

» W Diecezjalnym Domu Rekolekcyjnym im. św. Wojciecha na Piaskach w Bydgoszczy odbędą się kolejne rekolekcje dla kapłanów z diecezji bydgoskiej. Nauki będzie głosił redaktor naczelny „Przewodnika Katolickiego”, ks. Waldemar Hanas. Księża mogą korzystać z dwóch terminów: od 21 do 23 sierpnia oraz od 27 do 29 listopada.

» Trwają przygotowania do odpustu diecezjalnego ku czci Matki Bożej Pięknej Miłości – Patronki diecezji. Zachęcamy grupy modlitewne do zaangażowania się w dni modlitw, które poprzedzą wielkie święto odpustowe 8 września. Szczegółowy program można znaleźć na stronie internetowej www.diecezja.byd.pl.

» Już po raz szósty Caritas Diecezji Bydgoskiej rozpoczyna akcję „Z uśmiechem do szkoły”. Pieniądze zebrane dzięki sprzedaży cegiełek, rozprowadzanych przez parafie, zostaną przeznaczone na wyposażenie najuboższych dzieci w niezbędne przybory szkolne. W ubiegłych latach zebrano kilkadziesiąt tysięcy złotych. Z pomocy skorzystało ponad tysiąc dzieci. Cegiełki o nominałach jednego, dwóch i pięciu złotych są rozprowadzane na terenie całej diecezji bydgoskiej od 23 lipca. Połowa kwoty pozostanie na terenie parafii. Środki zostaną wykorzystane na indywidualne potrzeby danej wspólnoty. Akcja potrwa do 3 września i zakończy się uroczystą Mszą św. w bydgoskiej katedrze.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki