Logo Przewdonik Katolicki

Uśmiech zamiest smutku

Marcin Jarzembowski
Fot.

W Bydgoszczy po raz kolejny zainaugurowano akcję Z uśmiechem do szkoły. Pieniądze zebrane ze sprzedaży cegiełek Caritas Diecezji Bydgoskiej przeznaczy na wyposażenie najuboższych dzieci w przybory szkolne. Do tej pory z pomocy skorzystało ponad tysiąc najmłodszych. Cegiełki o nominałach jednego, dwóch i pięciu złotych będą rozprowadzane przez wspólnoty parafialne na...

W Bydgoszczy po raz kolejny zainaugurowano akcję „Z uśmiechem do szkoły”. Pieniądze zebrane ze sprzedaży cegiełek Caritas Diecezji Bydgoskiej przeznaczy na wyposażenie najuboższych dzieci w przybory szkolne. Do tej pory z pomocy skorzystało ponad tysiąc najmłodszych.

Cegiełki o nominałach jednego, dwóch i pięciu złotych będą rozprowadzane przez wspólnoty parafialne na terenie całej diecezji. – Liczymy na to, że wszyscy ludzie o życzliwych sercach odpowiedzą na nasz apel i będą chcieli wesprzeć ten szczytny cel. Kupując cegiełkę, każdy jest zaangażowany w pomoc najbiedniejszym na terenie swojej parafii. Pięćdziesiąt procent środków zostaje w poszczególnych wspólnotach – powiedział ks. prałat Wojciech Przybyła.

Caritas za zebrane środki zakupi artykuły piśmiennicze, papiernicze oraz tornistry i plecaki. – Ubolewam nad tym, że nie starczy nam pieniędzy na kupno podręczników. Jednak już w sierpniu zorganizujemy specjalny bezpłatny kiermasz książek, które otrzymaliśmy od zaprzyjaźnionych hurtowni. Na pewno odciąży to budżet niejednej rodziny – dodał dyrektor bydgoskiej Caritas.

Zainteresowane parafie już teraz mogą się zgłaszać do centrali. Caritas w ciągu roku do chwili obecnej poprzez parafialne zespoły rozdała kilkaset wyprawek. Dzięki darczyńcom z Niemiec do maluchów trafiły specjalne odblaskowe tornistry. Akcja potrwa do 2 września. Zakończy ją Msza Święta w bydgoskiej katedrze, która będzie przygotowaniem do odpustu diecezjalnego.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki