Logo Przewdonik Katolicki

Zapewniony uśmiech i bezpieczeństwo

Marcin Jarzembowski
Fot.

Dzięki akcji Z uśmiechem do szkoły prawie półtora tysiąca dzieci skorzysta z pomocy Caritas Diecezji Bydgoskiej. Najmłodsi otrzymają tornistry, przybory szkolne oraz ciepłe posiłki w ciągu całego roku szkolnego. Pierwsze plecaki rozdano 3 września podczas Mszy św. w bydgoskiej katedrze. Akcja bydgoskiej Caritas odbyła się po raz szósty. Cegiełki o nominałach jednego,...

Dzięki akcji „Z uśmiechem do szkoły” prawie półtora tysiąca dzieci skorzysta z pomocy Caritas Diecezji Bydgoskiej. Najmłodsi otrzymają tornistry, przybory szkolne oraz ciepłe posiłki w ciągu całego roku szkolnego. Pierwsze plecaki rozdano 3 września podczas Mszy św. w bydgoskiej katedrze.

Akcja bydgoskiej Caritas odbyła się po raz szósty. Cegiełki o nominałach jednego, dwóch i pięciu złotych były rozprowadzane na terenie diecezji od 23 lipca. – Tegoroczna akcja zakończyła się sukcesem. Dzięki wielkiej ofiarności osób indywidualnych, parafii oraz firm na twarzach wielu dzieci zagościł uśmiech – przyznaje dyrektor bydgoskiej Caritas, ks. prałat Wojciech Przybyła.

Tornistry zostały przekazane Caritas przez darczyńców z Niemiec. – Są one wyposażone w przybory papiernicze oraz piśmiennicze. Rozpoczynamy nowy rok szkolny ze szczerą radością w sercu. Jeszcze bardziej cieszy nas to, że akcja z roku na rok spotyka się z coraz większym zainteresowaniem – dodaje ks. Przybyła.

Pani Katarzyna z Bydgoszczy jest matką pięciorga dzieci. Razem z mężem nie pracują. Dla nich liczy się każda pomoc. – Oprócz wyprawek szkolnych nasze dzieci otrzymują od Caritas ciepłe obiady – przyznaje. Pani Mariola wychowuje dziesięcioro dzieci. Pięcioro z nich chodzi do szkoły. – Mąż sam pracuje, więc przydaje nam się każde wsparcie. Od Caritas otrzymuję ciepłe posiłki, zeszyty oraz przybory szkolne.

W ubiegłych latach, dzięki akcji, zebrano kilkadziesiąt tysięcy złotych. Z pomocy skorzystało ponad tysiąc dzieci. Połowa kwoty z rozprowadzonych cegiełek pozostanie na terenie parafii. Środki zostaną wykorzystane na indywidualne potrzeby danej wspólnoty.

Caritas zainaugurowała również akcję „Z Aniołem Stróżem do szkoły”. Jej symbolem są kolorowe, odblaskowe aniołki, które mają zwiększyć widoczność dzieci na drogach. Z okazji tegorocznej kampanii przygotowano 10 tysięcy specjalnych emblematów, które zostały rozdane w bydgoskiej katedrze oraz rozesłane do zainteresowanych parafii na terenie diecezji.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki