Logo Przewdonik Katolicki

Odpowiadamy na wołanie potrzebujących

Marcin Jarzembowski
Fot.

O Tygodniach Miłosierdzia w rozmowie z dyrektorem Caritas Diecezji Bydgoskiej, ks. prałatem Wojciechem Przybyłą Hasło tegorocznego Tygodnia Miłosierdzia brzmi: "Eucharystia posłaniem do służby potrzebującym". W jaki sposób należy je rozumieć? Jak je wcielać w codziennym życiu, pomagając innym? - Pełne uczestnictwo w Eucharystii zobowiązuje każdego do naśladowania Chrystusa,...

O Tygodniach Miłosierdzia w rozmowie z dyrektorem Caritas Diecezji Bydgoskiej, ks. prałatem Wojciechem Przybyłą

Hasło tegorocznego Tygodnia Miłosierdzia brzmi: "Eucharystia posłaniem do służby potrzebującym". W jaki sposób należy je rozumieć? Jak je wcielać w codziennym życiu, pomagając innym?
- Pełne uczestnictwo w Eucharystii zobowiązuje każdego do naśladowania Chrystusa, a jednocześnie uzdatnia do tego, byśmy byli w stanie realizować w swoim życiu Jego naukę. Jezus daje nam przykład służby drugiemu człowiekowi, wzywa nas do niej, ale nie pozostawia nas samym sobie. Łaski i siła płynące z Eucharystii, z tego, że On stał się dla nas "pokarmem na życie wieczne" (por. J 6,55), umożliwiają nam realizację w codziennym życiu postawy służebnej wobec drugiego człowieka.

To już 61. Tydzień Miłosierdzia. Jaki był ten poprzedni?
- Caritas Diecezji Bydgoskiej jako bardzo młoda instytucja ma w swojej historii tylko jeden Tydzień Miłosierdzia - 60., który w ubiegłym roku przebiegał pod hasłem "Życiem otulana śmierć" i zwrócił naszą uwagę na działalność, jaką prowadzą hospicja.

Dzieła, które podejmuje Caritas Diecezji Bydgoskiej na rzecz potrzebujących, są widoczną odpowiedzią na ich wołanie. Czy tych zadań wciąż przybywa?
- Poprzez swoje działania odpowiadamy na wołanie osób potrzebujących. Zgłasza się ich do nas coraz więcej. Staramy się, by nikt nie odchodził bez wsparcia. Jeśli nie jesteśmy w stanie udzielić pomocy, to przekazujemy chociaż informację, gdzie można jej szukać. Zadań przybywa, a te, które już są, muszą się ciągle rozwijać.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki