Logo Przewdonik Katolicki

''Eucharystia posłaniem do służby potrzebującym''

Marcin Jarzembowski
Fot.

Pod takim hasłem od 2 do 8 października w całej Polsce obchodzony będzie po raz 61. Tydzień Miłosierdzia. Jego celem jest budzenie wrażliwości na niełatwe życie ludzi potrzebujących. Nad całością czuwa Caritas Polska. Na terenie diecezji bydgoskiej zostanie podjętych szereg działań oraz inicjatyw. Sześć dni Przez blisko tydzień poszczególne wspólnoty parafialne będę...

Pod takim hasłem od 2 do 8 października w całej Polsce obchodzony będzie po raz 61. Tydzień Miłosierdzia. Jego celem jest budzenie wrażliwości na niełatwe życie ludzi potrzebujących. Nad całością czuwa Caritas Polska.Na terenie diecezji bydgoskiej zostanie podjętych szereg działań oraz inicjatyw.

Sześć dni


Przez blisko tydzień poszczególne wspólnoty parafialne będę mogły rozważać zaproponowany program. Poniedziałek (3 października) został poświęcony osobom chorym. Uczestnikom będą w tym dniu towarzyszyć słowa: "Miłością otulone cierpienie". We wtorek (4 października) każdy będzie mógł otoczyć swoją modlitwą osoby starsze i samotne. Dzień ten upłynie pod nazwą: "Posługa miłości i bojaźni Bożej". Środę (5 października) poświęcono bezrobotnym. "Nadzieja pilnie poszukiwana" - tak brzmi temat rozważań. W czwartek (6 października) swoją pamięcią i staropolskim wezwaniem: "Gość w dom, Bóg w dom" powinniśmy otoczyć wszystkich emigrantów. Dzień później będzie się można zatrzymać nad głodnymi i hasłem: "Nikt z nich nie cierpiał niedostatku". W ostatnim dniu, w sobotę 8 października otoczymy opieką bezdomnych. "Mieszkanie w domu Ojca?!" - to pytanie zakończy cykl rozważań. Tegoroczny Tydzień Miłosierdzia będzie obchodzony również w klimacie zadumy oraz wdzięczności za dar życia Jana Pawła II, który patronował wszelkim dziełom chrześcijańskiego miłosierdzia.

Wymiar diecezjalny


W ramach Tygodnia w kościele św. Floriana w Warszawie, w siedzibie centrali bydgoskiej przy ul. Cienistej 2 oraz w hospicjum w Złotowie odbędą się spotkania modlitewne. Caritas Diecezji Bydgoskiej wraz z Niepublicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej "AGAWA" zaprasza na bezpłatne konsultacje w zakresie zaburzeń mowy i ruchu dla osób po wylewach, udarach, nowotworach i uszkodzeniach czaszkowo-mózgowych. Specjalistyczną pomoc rehabilitacyjną i neurologopedyczną dla chorych i ich rodzin będzie można uzyskać w środę (5 października) przy ul. Kaszubskiej 25 (w budynku Famoru) w godzinach od 11 do 18. Bliższe informacje pod bydgoskim numerem telefonu 321-33-09. Wolontariusze i kapłani z parafii w całej diecezji dotrą do osób chorych i cierpiących z modlitwą o beatyfikację Jana Pawła II.
Za pośrednictwem firmy Komax, Caritas Diecezji Bydgoskiej pomoże osobom bezrobotnym, oferując im miejsca pracy. Potrzebne są szwaczki (także bez kwalifikacji do przyuczenia), pakowacze pościeli, pakowacze żywności dla zwierząt (z grupą inwalidzką), akwaryści do sklepu zoologicznego (z doświadczeniem lub zamiłowaniem), rzeźnicy do pracy w Niemczech i Holandii (z uprawnieniami zawodowymi), operatorzy wtryskarek (z grupą inwalidzką) oraz stolarze meblowi. Również w ramach Tygodnia Miłosierdzia Caritas przekaże do hospicjów i zakładów opieki lekarstwa. Pomocą zostaną objęte placówki z terenów diecezji bydgoskiej, toruńskiej oraz zielonogórsko-gorzowskiej.
Tydzień Miłosierdzia - odbywający się zawsze na początku października - jest czasem do głębszej refleksji nad sensem i celami działań na rzecz potrzebujących. Jego widocznym owocem powinny być kolejne dzieła podjęte przez nas wszystkich.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki