Czytanie na dziś:
Z Marzeną Zielińską-Schemaly, prawniczką i dziennikarką, która dziesięć lat mieszkała w Libanie rozmawia Małgorzata Bilska
Tym gestem Turcja spaliła mosty porozumienia ze Stanami Zjednoczonymi. Co więcej, pod znakiem zapytania stanęła teraz kwestia tureckiego udziału w Pakcie Północnoatlantyckim.
To jeden z tych świętych, który – jak by się mogło wydawać, ale tylko z czysto ludzkiego punktu widzenia – więcej dokonał po śmierci niż za życia.
Największym wygranym libańskich wyborów jest Hezbollah – partia, której bojówki znajdują się na liście organizacji terrorystycznych. Zwycięstwo szyitów może oznaczać koniec dotychczasowego porządku w kraju, który przypomina beczkę prochu.
Rozmowa z abp. Issamem Johnem Darwishem z katolickiego Kościoła melchickiego w Libanie o przyczynach wojny w Syrii, sytuacji chrześcijan na Bliskim Wschodzie i pomocy uchodźcom w Libanie
Po latach nalotów, bombardowań, niepewności wojna wdziera się w umysł. Jak krok po kroku walki wyniszczają normalne funkcjonowanie? Opowiem, bo pamiętam Syryjczyków sprzed dekady i widziałem, co dzieje się z nimi dziś.
Rozmowa z ks. Paulem Karamem, o tym, jak radzi sobie kraj, który przyjął ponad dwa miliony uchodźców, chociaż sam ma cztery miliony obywateli
Rozmowa z Nagy El-Khoury, libańskim ekspertem ds. chrześcijaństwa i islamu, o dialogu kultur.
W Libanie, gdzie udział w polityce jest powiązany z wyznawaną religią, od wielu miesięcy nie udaje się wybrać prezydenta. Impasu nie można jednak tłumaczyć tylko kwestiami wyznaniowymi.
Rekolekcje na Świętej Górze koło Gostynia to okazja, by odkryć postać św. Charbela, uznawanego za jednego z największych cudotwórców pośród świętych Kościoła.
-19%
-13%
-15%
Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki