Logo Przewdonik Katolicki

Ambitna kultura z nowym spojrzeniem

Marcin Jarzembowski

Propaganda Dei, Mesajah, Raz Dwa Trzy – to gwiazdy muzyczne tegorocznego Festiwalu Nowe Spojrzenie, który odbędzie się 31 maja w Bydgoszczy.

Koncertom towarzyszyć będą spotkania z ludźmi mediów, show-biznesu oraz z artystami. Swój udział potwierdziła już m.in. Jola Szymańska – blogerka tworząca stronę o tematyce religijnej pt. „Hipster katoliczka”. Gościem festiwalu będzie także Bawer Aondo-Akaa, mulat z Nowej Huty, niepełnosprawny aktywista, ambitny teolog.
W zeszłym roku wydarzenie zgromadziło kilkutysięczną publiczność z całej Polski. Na dużej scenie wystąpili wówczas: T-Love, Full Power Spirit, Nocna Zmiana Bluesa, Hołd, Promyczki Dobra. Gośćmi festiwalu byli natomiast m.in. Robert Tekieli oraz Sławek Wierzcholski.
Głównym celem tego muzycznego przedsięwzięcia jest rzucenie „nowego” spojrzenia na Kościół i wiarę. „Chcemy pokazać ludziom, zwłaszcza młodym, że Kościół jest wspólnotą ludzi radosnych, pełnych pasji, a wiara atrakcyjnym sposobem na życie. Pragniemy także zaprezentować Bydgoszcz w nowym świetle, jako miasto, które od kilku lat dynamicznie się rozwija i otwiera ciekawe możliwości zarówno przed mieszkańcami, jak i turystami” – napisali organizatorzy.
Patronat medialny nad festiwalem objął „Przewodnik Katolicki”. Więcej szczegółów na temat festiwalu można znaleźć w sieci m.in. pod adresami: http://nowespojrzenie.com/new/ oraz na Facebooku: http://nowespojrzenie.com/new/.
Festiwal Nowe Spojrzenie współpracuje z Bydgoskim Marszem dla Życia i Rodziny. Marsz zakończy się około godz. 15.00 właśnie przy bazylice, gdzie cała zachodnia część terenu (od Al. Ossolińskich)  została przeznaczona na organizację festiwalu. Tam na wszystkich uczestników marszu czekać będzie piknik rodzinny i moc atrakcji.
W tym roku w trakcie festiwalu zostanie podjęta próba bicia rekordu Guinnessa. Fundacja „Wiatrak” w ramach kampanii „Kilometry Dobra” policzy, ile metrów – złożonych z jednozłotówek – uda się ułożyć. Za zgromadzone fundusze „Wiatrak” pragnie rozwijać działalność edukacyjną, kulturalną i pomocową w Domu Jubileuszowym Jana Pawła II.

 
 

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki