Logo Przewdonik Katolicki

Z Bożego punktu widzenia

Kamila Tobolska
Fot.

Jeśli masz problemy wbiznesie, przypomnij sobie słowa Jezusa: Nie lękajcie się!. Izawsze pamiętaj, że Boża Opatrzność czuwa nad nami przypomina John Roth, amerykański biznesmen, sekretarz organizacji katolickich przedsiębiorców Legatus.

– Jeśli masz problemy w biznesie, przypomnij sobie słowa Jezusa: „Nie lękajcie się!”. I zawsze pamiętaj, że Boża Opatrzność czuwa nad nami – przypomina John Roth, amerykański biznesmen, sekretarz organizacji katolickich przedsiębiorców Legatus.

 

Kiedy ludzie pytają o moje życie, o to, co zrobiłem i co dawało mi radość, to odpowiadam: moja rodzina, wspaniała żona, z którą przeżyłem prawie 50 lat, synowie i wnuki. To ważniejsze niż cokolwiek innego. Nie urodziliśmy się po to, aby być biznesmenami, ale po to, by kochać Boga i ludzi. Kiedy stanę na Sądzie Ostatecznym, Bóg nie zapyta mnie, czy byłem generałem, czy prezesem firmy, ale zapyta czy naprawdę wierzyłem, czy kochałem swojego sąsiada, czy dobrze wykorzystałem to, czym mnie obdarował.

 

To, co najważniejsze…

Przeczytałem Biblię ze 20 razy i za każdym razem dostrzegam w niej coś innego. Na to, jak odbieram jej treści wpływa oczywiście moje doświadczenie życiowe. Dla mnie żyć wiarą to znaczy kochać Boga i kochać swojego sąsiada. To pierwsze okazało się proste, tym bardziej że wychowałem się w bardzo wierzącej rodzinie, ale z tym drugim miałem problem, bo kiedyś nie lubiłem nawet ludzi, którzy mieszkali za sąsiednimi drzwiami. Teraz każdego człowieka uważam za swojego sąsiada. Zrozumiałem, że jako katolicy jesteśmy wezwani do ewangelizacji, a tym samym do kochania także sąsiada i życia zasadami naszej wiary na co dzień. To odkrycie sprawiło, że poczułem potrzebę większego zaangażowania się w życie Kościoła i mojej społeczności. Przyłączyłem się więc do Rycerzy Kolumba.

 

Pełne teksty artykułów „Przewodnika Katolickiego” w Internecie ukazują się po 10 dniach od daty wydania drukiem.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki