Logo Przewdonik Katolicki

Bóg: znajdę cię na barce

Magdalena Guziak-Nowak
Fot.

Ale nie na tej z pobożnej pieśni, tylko na tym pokładzie, gdzie pijesz piwo i dobrze się bawisz.

Tego jeszcze nie było! Radio nowohuckie.PL wraz z Pallotyńską Wspólnotą Ewangelizacyjną oraz Krakowską Żeglugą Pasażerską zapraszają na rejsy ewangelizacyjne po Wiśle.

– Celem tych spotkań jest głoszenie dobrej nowiny o Jezusie i przyjęcie Go jako swojego Pana i Zbawiciela. Chcemy również w Roku Wiary zastanowić się nad naszą wiarą i

moim miejscem w Kościele – informuje ks. Łukasz Gołaś SAC.

Patronem przedsięwzięcia został św. Wincenty Pallotti, o którym mówi się, że nie widział różnicy między klęcznikiem a ulicą – na klęczniku czerpał z modlitwy, a potem zarażony Bogiem szedł z Ewangelią nie tylko do kościoła, ale również na ulicę. – To doskonały przykład Bożego przewodnika, który łączył świat ludzki ze światem boskim. Niestrudzenie jednoczył te dwa krańce. Był pomostem między ludzką biedą a Bożą świętością. Czynił to bez wytchnienia. Ciągle w drodze, od wczesnego rana aż po późną noc; od początku jego kapłańskiego życia aż do zjednoczenia z Bogiem. Zawsze pełen Bożego ducha, skupienia, a zarazem aktywny. Mistyk, który nieustannie był zatopiony w Bogu. Z drugiej strony – apostoł świata, który z pełnym poświęceniem oddany był ludziom – tłumaczy ks. Gołaś.

Kapitan Ryś

Pierwszy rejs zaplanowano na 18 lipca. Kapitanem statku Nimfa cumującego obok mostu Grunwaldzkiego był bp Grzegorz Ryś, który już wcześniej dał się poznać z oryginalnych pomysłów na głoszenie Dobrej Nowiny. Udział w rejsie kosztował 10 zł. Na tym nie koniec, bo to inicjatywa cykliczna i ma się odbywać co miesiąc. Informacje o kolejnych rejsach można uzyskać pod numerem tel. 12 42 20 855 lub wysyłając e-maila:

ewangelizacja@nowohuckie.pl.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki