Logo Przewdonik Katolicki

Cały Maryi

Krzysztof Bronk
Fot.

Franciszek dobrze się czuje w obecności Maryi. Jeszcze kiedy żył w Buenos Aires, korzystał z każdej możliwej okazji, by udać się do Luján, narodowego sanktuarium Argentyńczyków. Siadał do konfesjonału i tak czuwał przy Madonnie. Już teraz mówimy o nim papież Maryi.

Franciszek dobrze się czuje w obecności Maryi. Jeszcze kiedy żył w Buenos Aires, korzystał z każdej możliwej okazji, by udać się do Luján, narodowego sanktuarium Argentyńczyków.  Siadał do konfesjonału i tak czuwał przy Madonnie. Już teraz mówimy o nim „papież Maryi”.

 

Figurkę z Luján przywieźli mu rodacy do Watykanu na początku miesiąca. Papież modlił się przed nią na audiencji ogólnej. Zebranych poprosił, by oddali jej cześć oklaskami. Jest w końcu Latynosem. Tuż po konklawe Franciszek otrzymał natomiast figurkę Matki Bożej z Sheshan, patronki Chin. Dostał ją od kard. Johna Tonga z Hongkongu. Papież zabrał ją do swego skromnego apartamentu w Domu św. Marty. Stoi tam do dziś. Towarzyszy mu w codziennej pracy i przypomina o jednym z najważniejszych zadań pontyfikatu, męczeńskim i problematycznym Kościele w Chinach.

 

Pełne teksty artykułów „Przewodnika Katolickiego” w Internecie ukazują się po 10 dniach od daty wydania drukiem.

 

 

 

 

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki