Logo Przewdonik Katolicki

Maturzysto, daj się zaadoptować!

Magdalena Guziak-Nowak, o. Jacek Wolan SchP
Fot.

Rusza druga edycja Duchowej Adopcji Maturzysty. Z inicjatywą duchowego towarzyszenia zdającym egzamin dojrzałości wyszli pijarzy. Będą się za nich modlić od 7 do 28 maja.

 
Ważna nie tylko wiedza
– Zabiegany maturzysta myśli o tym, co jeszcze powtórzyć, co jeszcze powinien wiedzieć. Gdy się tego nauczy, trzeba to wykorzystać na maturze. I w pierwszym, i w drugim przypadku można liczyć na pomoc Bożą. Spokój i opanowanie to dary Ducha Świętego – mówi pomysłodawca akcji o. Tomasz Abramowicz SP. I dodaje: – Jako pijarzy prowadzimy szkoły, w tym licea, i widzimy, że okres matur to gorący czas. Wielu abiturientów z naszych szkół czy parafii prosi nas o modlitwę. W ubiegłym roku po raz pierwszy zorganizowaliśmy Duchową Adopcję Maturzysty i wielu młodych z całego kraju poprosiło o taką duchową opiekę – tłumaczy.
Duchowa Adopcja Maturzysty zostanie zainaugurowana 7 maja, czyli w dniu pierwszego pisemnego egzaminu dojrzałości 2013 r. W kaplicy seminarium pijarskiego w Krakowie sprawowana będzie Msza św. w intencji młodzieży. Następnie codziennie aż do 28 maja, kiedy to skończą się egzaminy ustne, ojcowie, bracia, klerycy i wszyscy chętni będą o godz. 15.00 odmawiać Koronkę do Miłosierdzia Bożego, modlitwę do Ducha Świętego oraz modlitwy o dobre wybory w życiu i o powołania.
Zgłoś się!
Maturzysta, który chciałby zostać objęty modlitwą, może zgłosić swą chęć na stronie internetowej www.maturzysci.pijarzy.pl. Trzeba wypełnić krótki formularz: podać imię, nazwisko, miejscowość, szkołę oraz adres e-mailowy. To wystarczy, aby mieć pewność, że ktoś go „zaadoptuje”. Ponadto na stronie znajdują się przykładowe modlitwy do odmawiania przez najbardziej zainteresowanych, czyli samych maturzystów.
 

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki