Logo Przewdonik Katolicki

Wdzięczni za Jana Pawła II

Marcin Jarzembowski
Fot.

Entuzjazm, a przede wszystkim liczne modlitwy na terenie diecezji bydgoskiej były owocem ogłoszenia daty beatyfikacji Ojca Świętego Jana Pawła II.


 

Papież Polak zostanie ogłoszony błogosławionym przez Benedykta XVI już 1 maja. Wierni w duchu wdzięczności spotkali się m.in. na wspólnym czuwaniu w katedrze.

 

Świętość Jana Pawła II to całe życie

Jak podkreślił proboszcz i kustosz sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości w Bydgoszczy, ks. prałat Stanisław Kotowski, wprawdzie uroczystość beatyfikacji będzie miała miejsce za trzy miesiące, jednak już teraz chcemy wyrazić Bogu naszą wdzięczność za przebieg całego procesu beatyfikacyjnego. – Dziękujemy więc za proces, który, jak wiemy, nie trwał zbyt długo. Dziękujemy Benedyktowi XVI, który ten proces zakończył – powiedział.

Kapłan dodał, że mieszkańcy grodu nad Brdą mają „do spłacenia” pewien dług. – Ojciec Święty przecież pielgrzymował do Bydgoszczy. Także przyjeżdżał do Gniezna, kiedy byliśmy częścią archidiecezji gnieźnieńskiej. Mamy teraz czas, aby zastanowić się, na czym polegała jego wyjątkowość. Śmiało mówmy, że świętość Jana Pawła II to całe jego życie. To jego postawa. On zatapiał się w modlitwie i obcował z Panem Bogiem. To również stosunek do każdego spotkanego człowieka. Milionom niósł Dobrą Nowinę. Był świadkiem Chrystusa. Nie tylko głosił Ewangelię, ale pokazywał ją swoim życiem – podkreślił ks. prałat Stanisław Kotowski.

 

Niezwykły lider

W katedrze modlili się członkowie różnych grup, stowarzyszeń oraz wierni, a wśród nich młodzi, którzy rozważali m.in. teksty papieża. – Z mojego punktu widzenia Jan Paweł II był takim „liderem” dla wszystkich ludzi. Dzisiaj dziękujemy za dar beatyfikacji. Czekaliśmy na ten moment z niecierpliwością – powiedzieli Anna i Daniel.

„Za tą wspaniałą, radosną informację pragniemy wspólnie podziękować Bogu. Zabierz ze sobą znicz i koniecznie przyjdź, byśmy wspólnie mogli dzielić się radością z tej dobrej nowiny” – napisali młodzi z Diecezjalnego Ośrodka Duszpasterstwa Akademickiego „Martyria” w Bydgoszczy. Zorganizowali modlitwę w kaplicy sanktuarium Królowej Męczenników. Miejsce to leży u wejścia do Doliny Śmierci, o której wspominał  Jan Paweł II. Młodzi przeżyli wspólną Mszę św., czuwanie modlitewne oraz występ zespołu „To Nie My Toniemy”.

14 stycznia Benedykt XVI podpisał dekret o uznaniu cudu za wstawiennictwem papieża Polaka, co formalnie kończy jego proces beatyfikacyjny. Beatyfikacja odbędzie się 1 maja. Mszy na Placu św. Piotra przewodniczyć będzie sam Ojciec Święty.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki