Logo Przewdonik Katolicki

Kto miał najlepszy pomysł?

Kamila Tobolska
Fot.

Konkurs na inicjatywę parafialną został rozstrzygnięty! Co ciekawe, zwyciężyły w nim parafie będące jednymi z najmniejszych w aglomeracji poznańskiej.

 

Wręczenie nagród laureatom III edycji konkursu na inicjatywę parafialną „Po prostu dobry pomysł” odbyło się 27 października w kaplicy Radia Emaus. Przypomnijmy, że patronem konkursu jest ks. Bogusz Lewandowski, zmarły tragicznie przed 6 laty dyrektor tej rozgłośni.

 

Mobilizuje nas do działania

Zanim oficjalnie ogłoszono wyniki konkursu, odprawiono Mszę św. w intencji śp. ks. Lewandowskiego, w rocznicę jego śmierci. Przewodniczył jej brat zmarłego ks. Adam Lewandowski, proboszcz parafii w Sokolej Dąbrowie koło Skwierzyny, a uczestniczyła w niej również mama obu kapłanów. − Modlimy się w intencji ks. Bogusza ufając, że ma on już w pełni udział w miłości Pana Boga, a nas mobilizuje, byśmy także przez różne dobre działania w parafiach i wspólnotach, do których należymy, tę miłość Bożą uobecniali swoim życiem – mówił w homilii ks. Maciej Karol Kubiak, redaktor naczelny Radia Emaus, organizatora konkursu. − Bogusz zawsze był entuzjastą i zwolennikiem wszelkiego działania − przyznał ks. Adam Lewandowski w rozmowie z „Przewodnikiem” dodając, że starał się on promować je również poprzez rozgłośnię, która była „jego dzieckiem”.

 

Liczą się ludzie

W konkursie „Po prostu dobry pomysł” głosami słuchaczy Radia Emaus zwyciężyła parafia pw. Matki Boskiej Królowej Korony Polskiej w podpoznańskich Krzesinach. Nagrodzono jej pomysł stworzenia logotypu parafii oraz przygotowania do przyszłorocznej konsekracji kościoła. − Każda wspólnota parafialna potrzebuje pewnego impulsu, a takie przedsięwzięcia jak nasza inicjatywa zdecydowanie temu służą − zauważył ks. proboszcz Antoni Klupczyński.

Drugie miejsce przypadło najmniejszej poznańskiej parafii pw. Zwiastowania Pańskiego, która przygotowała niecodzienne obchody drugiej rocznicy swojego utworzenia; jak podkreślił jeden z ich organizatorów Sławomir Wąsik, zgromadziły one wielu parafian. − Istotą w parafii są dla mnie ludzie, budynek kościoła jest tylko jej elementem, choć bardzo ważnym – wyznał proboszcz ks. Grzegorz Zbączyniak dodając, iż cieszy się, że ludzie chcą aktywnie być w parafii i odkrywać w ten sposób drogę ku Bogu.

Natomiast trzecie miejsce przyznano wspólnocie „Nie jesteś sam” z parafii pw. Zmartwychwstania Pańskiego w Poznaniu. − Widząc tyle samotnych i starszych osób w naszej parafii postanowiłam coś z tym zrobić. Poszłam z moim pomysłem założenia wspólnoty do ks. proboszcza Adama Błyszcza, który mu przyklasnął. I tak spotykamy się już od półtora roku – wspominała Ewa Czerwińska podkreślając, że we wspólnocie panuje ciepła, rodzinna atmosfera.

 

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki