Logo Przewdonik Katolicki

"Miłością odwieczną umiłowałem cię"

s. Gracja Badowska ZSNM
Fot.

Słowa proroka Jeremiasza towarzyszyły uroczystości złotego jubileuszu konsekracji zakonnej s. Felicji Janiny Popieli ze Zgromadzenia Wspólnej Pracy od Niepokalanej Maryi. W niedzielę 4 września czcigodna jubilatka, w kościele parafialnym św. Marii Magdaleny w Sompolnie, wraz z miejscowymi wiernymi i wspólnotą zakonną, podczas Mszy św. dziękowała Bogu za swoje życie i powołanie.

 

Eucharystię odprawił proboszcz parafii ks. prałat Wojciech Krzywański. Wśród zebranych obecna była matka generalna Sióstr Wspólnej Pracy Jolanta Gołębiowska. Siostry zadbały o oprawę liturgiczną Mszy św.; s. Paulina Bursiewicz zapoznała parafian z działalnością Sióstr Wspólnej Pracy od Niepokalanej Maryi i podzieliła się świadectwem o s. Felicji, która była jej katechetką: „Przybyłyśmy do parafii Sompolno, aby powiedzieć o powołaniu, o wezwaniu Boga skierowanym do każdego z nas. O radości, jaka płynie z faktu, że człowiek potrafi odczytać to powołanie i pójść drogą wskazaną przez Pana, tak jak uczyniła to ponad pół wieku temu s. Felicja. Wraz z nią chcemy się radować łaskami, jakie przez te lata otrzymała, wyrazić dumę z tego, że wiernie trwa przy Jezusie Oblubieńcu. Siostra Felicja potrafiła zapalić gorliwością nasze młode serca. Codziennie chodziłam na nabożeństwo majowe. Gdy byłam w drugiej klasie, po raz pierwszy usłyszałam Boże wezwanie: Pójdź za Mną. W moim sercu obudziła się tęsknota za Bogiem.”
Z Sompolnem s. Felicja Popiela związana jest od 20 lat. Pełniła posługę przełożonej, do 2004 r. katechizowała dzieci, a obecnie kieruje świetlicą „Pszczółki”. Pracę tę wykonuje z miłością i zaangażowaniem, jednocześnie służy każdemu, kto zwraca się do niej o pomoc. Nic dziwnego, że wielu wdzięcznych parafian, w dniu jubileuszu odwiedziło dom zakonny, by podziękować siostrze, złożyć jej życzenia i wyrazy uszanowania. Na zakończenie Mszy św. wzruszona jubilatka podziękowała wszystkim za pamięć, modlitwę, obecność i opowiedziała o swoim powołaniu do życia zakonnego. Po Eucharystii, na pamiątkę dnia, siostry rozdały wiernym medaliki i obrazki z Maryją Niepokalaną, tekst nowenny do sługi Bożego Wojciecha Owczarka, biskupa, założyciela ich zgromadzenia, jak również przekazały zaproszenia do Duchowego Dzieła Pomocy Powołaniom.
„Naszą bronią wszechpotężną niech będzie gorąca modlitwa, połączona z wiarą, co góry przenosi, a przy tym niech każdy działa w swoim zakresie z takim zapałem, przejęciem i oddaniem się sprawie, jakby od niego samego cala pomyślność Kraju i Kościoła zależała...” – napisał przed laty bp. Owczarek. Życzymy s. Felicji zdrowia i powodów do radości, długich lat życia, sił, niezmiennego zapału i gorliwości w każdym działaniu.
 

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki